ANKARA HABERLERİ

Bonzaiden ölüm 5 yılda 15 kat arttı

Hürriyet Haber
26.06.2017 - 15:38Son Güncelleme :

Devletin uyuşturucu madde ile mücadeleye bir sağlık sorunu olarak bakması gerektiğini belirten MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, “Gençliği zehir ve terör batağına saplayan uyuşturucudan kurtuluş için sadece güvenlik tedbiri yetmez, topyekun eğitim de şart” dedi.

Hürriyet Haber

26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan Çetinkaya, şunları kaydetti:  “Uyuşturucu, tüm dünyanın olduğu gibi ülkemizin de acı bir gerçeğidir. Özellikle gençliğimizi bu felaketten korumak milli bir görevdir. Uyuşturucu madde konusunda ülkemiz alarm vermektedir. Ne yazık ki, uyuşturucu gün geçtikçe ciddi bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Resmi istatistikler de göstermektedir ki sadece bonzai kullanımından ölümler son 5 yılda 15 kat artmış bulunmaktadır. Bu nedenle de diyoruz ki, sadece operasyonlarla uyuşturucunun kökünü kurutamayız.

TERÖR KAPSAMINA ALINSIN

Bu illeti Türk milletinin gündeminden uzaklaştırmak hepimizin ödevidir. Uyuşturucuda sadece satıcı ile mücadele değil alanla, imal edenle, temin edenle de mücadele edilmelidir. Satışın, alanın, kullanımın, imal edilişin önüne nasıl geçilecekse geçilmelidir. Bunu yapmadığınız sürece istediğiniz kadar operasyonlar yapınız, sonuç alamazsınız. Milliyetçi Hareket Partisi olarak uyuşturucu terördür derken bu gerçeklere dikkat çekiyor; mücadelenin de terör kapsamında ele alınması gerektiğine inanıyoruz.”

Etiketler: Fatih Çetinkaya , uyarı

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Bonzaiden ölüm 5 yılda 15 kat arttı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Haziran 2017 tarihinde saat 15 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bonzaiden ölüm 5 yılda 15 kat arttı haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Ocak 2018, Cuma
 • İmsak
  06:32
 • Guneş
  08:00
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:36
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı