KAYSERİ HABERLERİ

Bonus Hoca AGÜ’de

IHA
04.07.2015 - 14:58Son Güncelleme :

KAMUOYUNDA BONUS HOCA OLARAK BİLİNEN SÜLEYMAN BELEDİOĞLU, AGÜ'DE

IHA

Bonus Hoca olarak tanınan eğitim yazarı Süleyman Beledioğlu, Abdullah Gül Üniversitesi’nde üniversite adaylarına ve AGÜ’yü ziyaret eden öğrencilere tercih tavsiyelerinde bulundu.
Kamuoyunda bonus hoca olarak bilinen eğitim yazarı Süleyman Beledioğlu, AGÜ’de YGS’den tercih yapacak öğrencilere yol gösterdi. Öğrenciler ile yakından ilgilen Beledioğlu, öğrencileri aldıkları puan doğrultusunda tercih yapmaları için yardım etti. Burada konuşan eğitim yazarı Beledioğlu, öğrencilere tavsiyelerde bulundu.
Beledioğlu, "Tercihlerde öncelikle çocuklarımızın dikkat edeceği 1’inci durum yaptıkları tercihte ya kesin tutar, yada kesin tutmaz şeklinde bir yargı içerisinde olmamalarıdır. Buradan hareketle tercihlerinde 3 tane bölge oluşturmaları gerekiyor. Bunu ÖSYM’de 2015 kılavuzunda çok net olarak öneriyor. Bu 3 bölgenin birincisi, birinci bölgede çocukların puanlarından daha yüksek bir grup 4 yada 5 tane tercih yapmalarını öneriyoruz. Sonra puanlarına yakın 15 tane tercih öneriyoruz" dedi.
Beledioğlu, "Birde puanlarından daha düşük 5-6 tane tercih yapmalarını öneriyoruz. O tercih gruplamalarında çocukların 5-6 tercih yapıp da 2 tanede düşük tercih yazarak üniversiteye gireceklerini düşünmemelidir" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Bonus Hoca AGÜ’de hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bonus Hoca AGÜ’de haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:57
 • Guneş
  07:42
 • Öğle
  12:44
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:59
Sayfa Başı