« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bonservisin yarısı Trabzon'dan

Trabzonspor'la olan sözleşmesi sezonun bitmesiyle birlikte sona eren kaleci Tony Sylva'nın Lille Kulübü'nden transfer edildiği dönemle ilgili olarak FİFA'nın verdiği karar üzerine bordo - mavili kulüpten bir açıklama yapıldı.

DHA
SON GÜNCELLEME

Açıklamada FİFA'nın kararının bir ceza gibi kamuoyuna yansıtıldığına işaret edilirken, bu yorumun gerçeğin uzağında olduğu vurgulandı. Açıklama şu şekilde, "Sylva'nın Lille Kulübü'nden bonservis bedeli ödenmeden transfer edilmesinin ardından Fransız Kulübü'nün başvurusunu değerlendiren FİFA yetkilileri ve CAS dosyayı karara bağlayarak bonservis bedelinin yarısının bordo - mavili kulüpten, yarısının ise oyuncudan tahsil edilmesi yönünde karar verildiği açıklandı. Bu karar gereğince Sylva'ya düşen miktar bankada kendi hesabından bloke edilmiştir. Bu nedenle kulübümüze herhangi bir ceza verilmesi söz konusu değildir."

SONG YALANLAMASI

Öte yandan bir başka açıklamada ise bugün yerel medya başta olmak üzere bazı basın organlarında Kaptan Rigobert Song'un alacakları gerekçesiyle FİFA'ya başvurduğu yönündeki haberlerin yer aldığı ve bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı vurgulandı. Sezon sonu itibariyle oyuncuların hesaplarıyla ilgili kaynak planlaması yapılırken Song'la da bu yöndeki görüşmelerin sürdüğü belirtildi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz