GeriSpor Bonjorno Parma
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bonjorno Parma

Hulki İLGÜN

Bonjorno 'suna Bonjorno ama, vay benim Fener'im vay. Vay benim sarı kanaryalarım vay. Bizlere bugünleri de gösterdiniz ya, helal olsun sizlere. Helal olsun venrdiğiniz mücadeleye ve helal-i hoş olsun aldığınız galibiyete.

Ohh be, dünya varmış. Demek ki, benim futbolum, benim futbolcum da artık Avrupa'daki yerini almış. Neymiş efendim, yok Parma'ymış da, yok Marma'ymış da, yok efendim şunu bunu transfer etmiş de, İtalya'da şampiyonluğa oynuyormuş da. Bana ne kardeşim, ben Fener'im. Öyle yaparım, böyle yaparım, yerlisinin, Avrupalı'sının gözyaşına bakmam, yakalarsam, hele de punduna getirirsem, bir çakar yenerim.

Haaa, şimdi 3-5-2 ve 4-4-2'ci ulema takımı var ya, onların, ‘‘Canım o kadar sevinmeyelim, bu işin rövanşı da var, İtalya'da adamı sahadan zor çıkarırlar, turu öyle kolay kolay vermezler’’ deyişlerini duyar gibi oluyorum. Hiiç, ma hiç aldırmıyorum.

Ben 50 yıldır böyle günlerin özlemiyle yanıp tutuşuyorum. dünya futbolunun kalbinin attığı bir ülkenin Parma gibi şampiyon adayını İstanbul'da Fenerbahçem'le dize getiriyorum beyler. Bırakın da bu zaferin, bu muhteşem gecenin sevincini doya doya yaşayalım.

Her zaman söylüyorum, bir zaferlik beylik beylik, iki zaferlik beylik beylerbeyiliktir.

Bu da sarı lacivertli Fenerbahçeliler'in analarının ak sütü gibi hakkıdır.

Helal olsun kanaryalarıma.Yorumları Göster
Yorumları Gizle