Ege Haberleri

  BonaCibo ile iştahları arttı

  Hürriyet Haber
  19.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Balık yemi ile girdiği sektörde üretim portföyüne ileri extruder teknolojisiyle evcil hayvan mamalarını da ekleyen Çağatay Yem Sanayi, Pınarbaşı’ndaki tesislerinde dünya markası yarattı.

  İZMİR’de 1996 yılında üretmeye başladığı “EcoBio” markalı balık yemi ile sektörde ithalata gerek bırakmayan Çağatay Yem Sanayi, 2002’de de “Türkiye’nin ilk yerli kedi köpek maması üreticisi” ünvanını aldı. Avrupa’nın patentli tek lider teknolojisi olan Wenger X-165 Extruder Optima’yı kullanarak ürettiği “BonaCibo” markası ile kedi ve köpek mamasında devrim yaratıp, ithalatçıların korkulu rüyası haline gelen Çağatay Yem, sektörde liderliğini ilan etti. “BonaCibo” formülasyonlarının besin içeriğinin tüm dünyada evcil hayvan mamalarının yeterliliğini onaylayan AAFCO standartlarına uygun olduğunu belirten şirket kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Çağatay, “Çağatay Yem’in bu başarısının altında, ülkemizin şartlarına en uygun formülleri hassasiyetle araştırıp çözerek, ürün kalitesini sürekli geliştiren Ar-Ge departmanımızın yapmış olduğu çalışmalar yatmaktadır. Yıllık 100 bin doları aşan AR-GE bütçesiyle bu konuda en büyük yatırımı yapan firmalardan biriyiz” dedi.

  BAŞKANIN  MESAJI

  Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Çağatay, ilkelerini “Tasarruf ve bitmeyen yatırımla, özveriyle, bilgi ve teknoloji aşkıyla doğru yoldan ayrılmayarak ve öğrendiklerimizi paylaşarak, çalışa çalışa sıfırdan geliyoruz. Kurucu benim. Benimle beraber olan, yerime geçecek genç nesil benden hep bunları gördü, yaşadı. Sabır ve çok çalışmayla hedeflerimizin neler olduğunu bilerek ilerleyeceğiz. Bizimle beraber olanları kazandıracağız, kazanacağız ve en önemlisi memleketimize faydalı olacağız. İlkemiz budur, ayinemiz işimizdir” diye açıkladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı