Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Bombaların gölgesinde eğitim

  Azer DEMİR/ŞEMDİNLİ Hakkari / DHA
  26.10.2007 - 14:12 | Son Güncelleme: 26.10.2007 - 14:12

  Hakkari’nin Şemdinli ilçesinin Irak sınırında bulunan ve daha iki gün önce 30 PKK’lı teröristin öldürüldüğü Yeşilova Köyü’ndeki öğrenciler bomba sesleri altında eğitimlerini sürdürüyor.

  Mehmetçik, PKK inlerine bomba yağdırırken, Yeşilova Mehmetcik İlköğretim Okulu öğrencileri, silah seslerinden tedirgin olduklarını söyledi.

  Kuzey Irak’a sıfır noktada bulunan ve 3 gün önce 30 PKK’lı teröristin öldürüldüğü Şemdinli’nin Yeşilova Köyü’nde endişe hakim. 100 haneli Köyde 410 öğrencili Yeşilova Mehmetçik İlköğretim Okulu’daki minik öğrenciler, top ve tank atışlarının ardından, bombalanan dağların eteğinde eğitimlerini sürdürüyor. Salı akşamı yoğun şekilde tank ve top seslertini duyduklarını anlatan öğrenciler, bu korkuyu hala üzerlerinden atamadıklarını ve derslere motive olamadıklarını söyledi. Bombalanan bölgelerden yükselen dumanların kendilerini ürküttüğünü ifade eden minikler, “Böyle bir ortamda ders yapmamız zor. Ama bütün korku ve zorluklara rağmen eğitimimizi sürdürüyoruz. Umarız bu olaylar biter huzur içinde eğitim görürüz” dedi.

  Okulda su olmadığı için tuvaletlerde oluşan koku yüzünden öğrenciler eğitimlerini dışarda yapmak zorunda kalıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı