Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bombacıları yakalayan polisler ödüllendirildi

  A.A
  16 Ekim 2008 - 13:00Son Güncelleme : 16 Ekim 2008 - 13:00

  İzmir Valisi Cahit Kıraç, Türk polisinin, üniformanın kendisine verdiği saygınlıkla görev vermenin bilinci içinde olduğunu belirterek, “Bu ülke, bu coğrafyada bin yıldır şehitler vererek ayakta kalmıştır, bundan sonra da ayakta kalacaktır” dedi.

  İzmir'in Eşrefpaşa semtinde 21 Ağustosta 1 askerin şehit olduğu, 3'ü asker, 8'i polis 23 kişinin yaralandığı bombalama eylemini gerçekleştiren 14 örgüt üyesinin yakalandığı operasyonlara katılan polisler ödüllendirildi.

  İzmir Valiliğindeki törende konuşan Vali Cahit Kıraç, her kurumda çalışan ile çalışmayan personelin aynı seviyede olmayacağını söyledi. Hizmet eden, çalışan personele hak ettiği değerin verilmesi gerektiğini ifade eden Vali Kıraç, “Verilen görevi yerine getiren personel, devletin en şerefli çalışanıdır. Biz, çalışanın ve hizmet edenin yanındayız” dedi.

  İzmir polisinin 24 saat aralıksız fedakarca görev yaptığını belirten Vali Kıraç, çalışan polisleri gayretlerinden dolayı ödüllendirdiğini, bunun anlamlı ve önemli olduğunu söyledi.

  Vatandaşın da polisin bu çalışmasının farkında olduğunu dile getiren Vali Kıraç, “Polis, üniformanın kendisine verdiği saygınlıkla görev vermenin bilinci içindedir” diye konuştu.

  “ŞEHİTLER VEREREK AYAKTA KALDIK”

  Aktütün Karakolu'nda 17 askerin şehit edildiği çatışmayı hatırlatan Vali Kıraç, “Bugün Çukurca'da 5 askerin daha şehit olduğunu öğrendik. Şehit askerlerimizden 2'si İzmirli. Yüreğimiz kanıyor” dedi.


  Bir kez daha terörü kınadıklarını dile getiren Vali Kıraç, konuşmasını şöyle sürdürdü:
  “Bu ülke, bu coğrafyada bin yıldır şehitler vererek ayakta kalmıştır, bundan sonra da ayakta kalacaktır. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Türkiye Cumhuriyetini sonuna kadar, kıyamete kadar yaşatacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Herkes üzerine düşen görevi yerine getirmelidir. Hainler akıttıkları kanda boğulacaktır. Terörü kınıyoruz. Bu kişiler, terörle bir yere varamazlar. Bu ülkeyi, vatanı böldürmeyiz. Bu ülkede yaşayan herkes kardeştir. Bizim birliğimizi kimse bölemez”

  Vali Kıraç, İzmir'e kurulacak olan Mobese sistemi için son aşamaya gelindiğini, Kasım ayında ihale yapılacağını sözlerine ekledi. Vali Kıraç, İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nün büyük destek verdiği Mobese sisteminin devreye girmesi ile İzmir'de izleme, takip, plaka tanıma gibi işlemlerin çok kolay yapılacağını söyledi.

  Vali Kıraç daha sonra, İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın da arasında bulunduğu 101 polise takdirname verdi. Vali Kıraç, takdirname verilen emniyet personeline maaş taltifi verilmesi için İçişleri Bakanlığına yazı gönderdiklerini de kaydetti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı