Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bombacıları sim kart ele verdi

  ANKA
  08.07.2007 - 02:00 | Son Güncelleme: 08.07.2007 - 10:32

  Diyarbakır'da iki bombalama olayına karıştıkları belirlenerek gözaltına alınan 7 kişiden ikisi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Katliama hazırlanıyorlardı

  Önceki gün düzenlenen operasyonla gözaltına alınan 7 PKK'lı bugün nöbetçi mahkeye çıkartıldı. Mehmet ve Mikail Çağrıcı adlı kardeşler tutuklanarak cezaevine gönderildi. 5 kişi de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Bu arada, 7 kişinin daha önce koydukları bomba düzeneğindeki uzaktan kumandalı telefonun parçalanan sim kartlarının bir araya getirilmesi sonucu yakalandığı öğrenildi. Birleştirilen parçalardan yola çıkan güvenlik güçleri, söz konusu sim kartına mesaj ve kontur gönderilen noktaları saptadı. Bunun üzerine düzenlenen operasyon sonucu önceki gün 7 kişi gözaltına alındı.

  Gözaltına alınan PKK'lılar Diyarbakır’da 15 Mayıs'da Ofis Gevran Caddesi üzerinden geçen askeri servis aracına yönelik bombalı eylem yaptıkları saptanmıştı. Ayrıca yakalananların 6 Nisan'da bir polis memurunun aracına da bomba koydukları belirlendi. Yakalanan bombacıların Kuzey Irak’taki PKK kamplarında bomba eğitimi aldıkları ve başta Diyarbakır olmak üzere birçok ilde bombalama eylemi yapmayı planladıkları bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı