Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bomba sandılar, maytap çıktı

  ADIYAMAN, (DHA)
  07.11.2009 - 13:57 | Son Güncelleme: 07.11.2009 - 13:57

  ADIYAMAN’da, gece paniği yol açan ve ilk aşamada bomba olduğu sanılan patlamanın, deodorant kutusuna yerleştirilmiş maytap olduğu ortaya çıktı.

  Gece saat 01.00 sıralarında büyük gürültüye yol açan patlamanın ardından sokak sakinleri, bomba endişesiyle polise ihbarda bulundu. İhbarın ardından bölgeye sevk edilen polisler, patlamanın yaşandığı sokak ile çevresini güvenlik şeridiyle yaya ve araç trafiğine kapattı. Alınan önlemlerin ardından olay yerine gelen bomba imha uzmanları da, patlamanın şiddetiyle etrafa yayılan bazı parçaları incelemek üzere topladı.

  Adıyaman Emniyet Müdürü Mehmet Bilici, kentte panik yaşanmasına yol açan patlamanın iddia edildiği gibi ses bombası olmadığını söyledi. Sokakta geniş çaplı araştırma yapıldığını ve burada bulunan bazı parçalara el konulduğunu söyleyen Bilici, “Yapılan incelemede patlamanın deodorant kutusuna yerleştirilmiş birden fazla maytaptan kaynaklandığını belirledik. Kutu içerisine sıkıştırılmasından dolayı patlama büyük bir gürültüye yol açmış. Ancak, patlama tamamen maytaptan kaynaklı, herhangi bir hasar da bulunmuyor” dedi.

  Bilici, olayla ilgili olarak maytapları sokakta patlatarak halkı paniğe sevk eden kişi ya da kişilerin belirlenmesi için çalışıldığını da sözlerine ekledi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı