Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bomba ekip

  Hürriyet Haber
  14 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 14 Mayıs 2000 - 00:01

  AKUT kurtarma tatbikatında tam not aldı

  Antalya'da polis ve jandarmanın da katıldığı tatbikatta, sarp kayalıkta mahsur kalan yaralı, başarılı operasyonla hastaneye yetiştirildi.

  AKUT Antalya Temsilciliği'nin Hurma Kayalıkları'nda yaptığı Dağ Arama Kurtarma Operasyonu, görenleri hayrete düşürdü. 250 metre yükseklikteki kayalıklarda mahsur kalan yaralı gerçeğe yakın bir operasyonla kurtarıldı.

  Özel tim katıldı

  Yaralıyı 200 metreden aşağıya gerilen iple indiren AKUT üyeleri, bu sınavdan tam not aldı. Tatbikata Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı 20 kişilik Özel Harekat Timi ile 50 kişilik jandarma gücü de katıldı.

  Kaza geçirdiler

  Dağcılar Hakkı Gökçeoğlu ve Semra Akdeniz sarp kayalıklarda 250 metreye kadar çıkarken, kaza geçirdi. Bir kolu ve bir bacağı kırılan Gökçeoğlu yerinden kıpırdayamadı. Akdeniz, AKUT'un Antalya Temsilcisi Yılmaz Sevgül'den telefonla yardım istedi.

  Olay yerinde

  AKUT'un Antalya'daki 16 kişilik operasyon ekibi, bir saat içerisinde toplanarak olay yerine ulaştı. Hemşire Ayşe Kaplan, yaralı Gökçeoğlu'nun kırılan kol ve bacağının atel yardımıyla hareketsiz kalmasını sağladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı