« Hürriyet.com.tr
MENÜ

BOM Barselona sınavını verdi

Borusan Otomotiv Motorsport Katalunya Pisti’nde organize edilen 24 Saat Barselona yarışına katıldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Pilotları Aytaç Biter, Cengiz Oğuzhan, Kaan Gürgenç, İbrahim Okyay ve Yadel Oskan ile yarışan takım, SP3 kategorisini dördüncü olarak tamamladı. 24 saatlik yarışın sonunda damalı bayrağın altından geçen pilot, ayağında yaşadığı sakatlığa rağmen son anda doktor izni ile yarışa katılan takımın şampiyon pilotu Kaan Gürgenç oldu.

Borusan Otomotiv Motorsport, ocak ayında katıldığı Dubai 24 Saat yarışı ile motorsporlarının en zorlu disiplinlerinden bir tanesi olan dayanıklılık yarış programına başlamıştı. Barcelona 24 Saat yarışına, takımın bu yarış için özel olarak hazırladığı 480 beygir gücündeki BMW M3 yarış otomobili ile SP3 kategorisinde liderlik hedefleyerek başlayan takım, Perşembe günü yapılan testlerde gruplarındaki en hızlı turları atarak dikkat çekti.  Cuma günü yapılan sıralama turlarında ise grubunda üçüncü, genel klasmanda ise 19’uncu zamanı elde etti.

24 Saat boyunca süren yarış tüm ekipler ve otomobilleri zorladı. Yarışın 14’üncü saatinde şanzımanda oluşan teknik sorun nedeni ile pite girmek ve şanzımanını değiştirmek zorunda kalınca, ekip çok değerli zamanlar kaybetti. Yarıştan kopmayan Borusan Otomotiv Motorsport pilotları tekrar gruplarındaki en hızlı turları atarak kaybettikleri zamanı geri almaya çalışsalar da yarış sonunda SP3 liderliği hedefleyerek geldikleri Barcelona’dan grup dördüncülüğü ve genel klasman 38’nciliği ile ayrıldılar.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda; Borusan Lojistik, Toshiba, Glasurit, Mydays, Ata Freight Line ve Card Finans sponsorluğunda yarışan Borusan Otomotiv Motorsport’un bir sonraki yarışı genç pilot Kaan Önder ile yarışacakları Rotax Euro Karting Şampiyonası’nın Fransa ayağı olacak.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz