« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Boluspor büyük ilerleme kat etti"

PTT 1. Lig takımlarından Boluspor'un Kulüp Başkanı Abdullah Abat, takım olma yolunda Boluspor'un büyük bir ilerleme kat ettiğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Abat, transfer çalışmalarının devam ettiğini belirterek, transfer sezonunu bir forvet oyuncu alarak kapatmak istediklerini ifade etti. Takım kadrosunun çok iyi olduğunu anlatan Abat, alınacak yeni oyuncular ile takım kadrosunu şişirmenin bir anlamının olmadığını bildirdi.

Abat, hazırlık maçlarından sonra ekibinin takım olma yolunda büyük ilerleme kat ettiğini dile getirerek, “Antrenmanların teke düşmesiyle birlikte oyuncularında gerçek güçleri, teknikleri ortaya çıktı ve çıkmaya da devam ediyor” dedi.

Sezon başlamadan bir beklentinin olmasının yanlış olduğunu vurgulayan Abat, “Ama biz, 'hedefe oynayalım' amacındayız. Şampiyon olacağız. Bu konuda iddialıyız diye değil. Takımı, Boluspor formasının hakkını verebilecek, aldığı ücretin emeğinin karşılığını verebilecek futbolculardan oluşturduk” diye konuştu.

Abat, ligin ilk maçını 25 Ağustos'ta Adana Demirspor ile kendi sahalarında yapacaklarını hatırlatarak, bu maçın hazırlıklarına bayramdan sonra başlayacaklarını, ilk maçın zorlu geçeceğini ve bu maçı seyirci desteği ile kazanmak istediklerini söyledi.

“Zor bir lig olacak” diyen Abat, “Ligde çok güçlü takımlar var. Birinci sıradaki ile sonuncu sıradaki arasında büyük puan farklarının olacağını sanmıyorum. Mücadelenin ve seyir keyfinin yüksek olacağı bir lig olacak” ifadesini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler