« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Boluspor altyapıya yöneldi

PTT 1. Lig takımlarından Boluspor'un Kulüp Başkanı Mehmet İnceayan, 24 kişilik kadronun 6'sını altyapıdan oluşturmak istediğini söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME
Boluspor yönetimi olarak 2012-2013 sezonunda yapılacaklarını AA muhabirine anlatan İnceayan, kongrenin ardından ilk işinin kulübü ziyaret etmek olduğunu belirterek, kulüpten gelen rapor doğrultusunda yen sezona yön vereceklerini vurguladı. Görev dağılımının pazartesi günü yönetim kurulu toplantısında yapılacağını belirten İnceayan, "Her yaş grubuna bir yönetici vereceğiz. Onlar yaş grubu takımlarının genel kaptanları olacak. Her grup bize haftalık rapor getirecek. İlk hedefim ilk 18 kişilik kadroyu dışarıdan, kalan 6 kişiyi ise altyapıdan oluşturmak. Bunun haricinde, altyapıdan kadroya giren oyunculara prim verceğiz. Böylece altyapıdaki adamlar heveslenecek. Boluspor'da oynamak için bir fazla çalışacak" şeklinde konuştu.

Boluspor'un iskelet kadrosunun bulunmadığını öne süren İnceayan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir iskelet kadroyu kurmak lazım. Bunu kurduktan sonra gerisi kolay. Bunun için de projemiz takımı, bilgimize, becerimize ve tecrübemize göre şekillendirmek. Oluşan kadro doğrultusunda baktınız ki bu takım iş yapacak, bunda risk almaya da değer. Takım içinde özellikle bu şehrin gençlerine şans vermek istiyoruz. Farklı bir Boluspor olacak derken, özüne dönmüş ve altyapıda en az 2-3 futbolcu oynatan bir ekip yaratacağız. Bu arkadaşlar takıma altyapıdan 2-3 tane daha adam sürükler. Onların hırsı diğerlerini de ateşleyecek. O zaman ne olacak. İnsanlar Boluspor yönetimine güvenecek. Benim çocuğum futbolcu olsun diyecek. Bunun yanında takımı sırtlayacak bu ligde tanınan tecrübeli en az 4-5 tane ismi de takıma katacağız. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın. Mevcut kadromuzdan da teknik akdromuzun vereceği rapor doğrultusunda tutacağımız oyuncularla yolumuza devam edeceğiz."

"Kulüp başkanlığına adaylığımı açıkladığımda teknik direktör olarak Ali Beykoz'u düşündüm" diyen İnceayan, "Yardımcıların da Bolu'nun çocuklarından seçeceğimi söylemiştim. Bu konuyu ben yönetim kuruluna öneri olarak sunacağım. Burada yapılacak görüşmeler sonucunda ortak bir karar vereceğiz. Biz herşeyi Boluspor ve Bolu'nun mevfaatleri için yapacağız" ifadesini kullandıdedi. İnceayan, görev dağılımının ardından transfer komitesinin çalışmalara başlayacağını, ilk etapta teknik heyetin belirleyeceği isim üzerinde görüşmeler yapılacağını söyledi. İnceayan, takımın ihtiyacı olan bölgelere formanın hakkını verebilecek, Boluspor'u başarıya taşıyacak oyuncuları kadrolarına katmayı amaçladıklarını kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz