BOLU HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Bolu'nun hayvan hastanesinde, hayvanlar tedavi ediliyor

DHA
06.03.2018 - 15:02Son Güncelleme :
DHA

Murat KÜÇÜK/BOLU, (DHA) -  BOLU Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından kurulan Bolu Hayvan Hastanesi'nde her hayvanın bakım ve tedavisi yapılıyor.

Bolu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde yaklaşık 6 ay önce açılan hastanede, hayvanlar tedavilerinin tamamlanmasından sonra barınaklara gönderiliyor. Bolu Hayvan Hastanesi'nde 2 ameliyathane, dijital röntgen odası, ultrasonografi ile muayene odası, kan tahlil laboratuvarı, yoğun bakım ünitesi, kedi bakım ünitesi,  hayvan yıkama ve kurutma odası, ameliyat öncesi ve sonrası bakım odaları bulunuyor. Kuduz ve diğer zoonoz hastalıklara karşı 6 karantina odasına sahip hastanede, yavrulu her anne için mutlaka ayrı ve özel bir oda tahsis ediliyor. Ayrıca hastanede atların, büyükbaş ve küçükbaş hayvanların da bakılıp tedavi edildiği 3 ayrı barınak daha buluyor. Yine hastane içindeki Ar-Ge binasında, hayvan sağlığı ve rehabilitasyonuna yönelik her türlü araştırma ve geliştirmeye yönelik bilimsel projeler yürütülüyor.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bolu'nun hayvan hastanesinde, hayvanlar tedavi ediliyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı