Gündem Haberleri

  Bölünmüş yol çalışmasına kurban gitti

  Murat GÜRKAN Osman NURİ BOYACI / DHA
  31.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Süleyman Yaman Koçak, Pamukkale Üniversite’sinden doçentliğini aldıktan sonra eşiyle birlikte Kuşadası’na doğru yola çıktı. Nazilli’de peynir almak için duran Koçak’a bölünmüş yol nedeniyle ters yönden gelen TIR çarptı. Akademisyene ilk müdahaleyi doktor eşi Nilüfer Koçak yaptı ama kurtaramadı.

  30 AĞUSTOS tatili nedeniyle Aydın’ın Kuşadası ilçesindeki anne ve babasının yanına gitmek isteyen Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı öğretim üyesi Süleyman Yaman Koçak (33) ve Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Aile Hekimliği Bölümü Araştırma Görevlisi eşi Dr. Nilüfer Koçak (31), önceki akşam otomobilleriyle Nazilli’ye geldi. Çift, Bereketli mevkisinde bulunan ÖR-KOOP satış merkezinden peynir almak istedi. Otomobili yol kenarına park eden ve çalışma yapılan bölünmüş yolda karşıya geçmek isteyen genç doçente, Can Çin (31) yönetimindeki TIR çarptı.

  İlk müdahaleyi eşi yaptı

  Çarpmanın etkisiyle havaya savrulan Doç. Süleyman Yaman Koçak, düşerek ağır yaralandı. Genç doçente ilk müdahaleyi kaza gözünün önünde meydana gelen doktor eşi Nilüfer Koçak yaptı. Hastaneye kaldırılan Koçak, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kazanın duyulmasının ardından 10 ay önce evlenen çiftin yakınları hastaneye akın etti. TIR şoförü jandarma tarafından gözaltına alındı. Pamukkale Üniversitesi Senatosu tarafından doçentliğinin onaylandığı gün kaza kurbanı olan Süleyman Yaman Koçak için dün sabah PAÜ’de bir tören düzenlendi. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, “Doç Dr. Süleyman Yaman Koçak’ı doçentlik unvanını verdiğimiz gün kaybetmemiz acımızı bir kat daha artırıyor” dedi. Genç doçentin eşi ve ailesi gözyaşlarına boğuldu.

  TIR’ın ters yönden geldiğini düşünemedi

  DENİZLİ’den gelen Doç. Dr. Koçak, karşıya geçmeye başlarken birinci şeridi geçip, asfalt çalışması olan yolun Aydın-Denizli istikameti için ayrılan bölümden gelen TIR’ın altında kaldı. Genç bilim adamı, karşıya geçerken yolun çift yönlü olduğunu unutmuş olabilir.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı