BOLU HABERLERİ

Bolulu Çiftçiler Bebek Meyve Ormanını Ziyaret Etti

IHA
02.09.2015 - 13:18Son Güncelleme :

BOLULU ÇİFTÇİLER BEBEK MEYVE ORMANI'NI ZİYARET ETTİ

IHA

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın büyük çabaları sonrası hayata geçirilen ve gören herkesin hayran kaldığı Bolu Belediyesi Bebek Meyve Ormanı, işin sahipleri olan çiftçilerden de tam not aldı.
Başkan Alaaddin Yılmaz’ın, Bolu’da patates ve buğday haricinde çiftçimize daha çok para kazandıracak ürünlerin de yetişeceğini gösterebilmek amaçlı kurduğu meyve ormanına, Bolu Merkez köyleri Sultanköy, Sultanbeyköy, Hıdırşeyhler, Küpçüler, Çayırpınar ve Çayırköyü’nden çiftçiler bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette meyve ormanında yetişen tüm ürünleri özellikle de karpuz ve kavunları inceleyen çiftçiler hayranlıklarını gizleyemedi. Gezi sonrasında birçoğunun karpuz ve kavun üretimine sıcak bakmaya başladığı çiftçiler Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a bu çalışmayı Bolu’da hayata geçirdiği için teşekkür ederek; “Başkanımız çok çalışan ve başarılı bir Belediye Başkanı. Bolu’da birçok çalışma gerçekleştirdi ve gerçekten Bolu’yu Bolu yaptı. Şimdi ise biz çiftçiler için böyle güzel bir proje gerçekleştirmiş ve çokta başarılı olmuş. Öncelikle bu projeyi hayata geçirip bizlere öncü olan Başkanımıza ve bu projede çalışan tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Bugün burada çok farklı fikirler edindik diyebiliriz. Mesela karpuz, karpuzu birçoğumuz üretip satmayı burada düşünmeye başladı. Bunun için de ayrıca çok teşekkür ederiz ve Başkanımıza çalışmalarında başarılar dileriz” dediler.
Gezinin ardından, Başkan Yılmaz ve çiftçiler birlikte meyve ormanında yetişen bir karpuzu keserek tadına baktılar. Karpuzu yiyen çiftçiler, “Bu mevsimde böyle taze, tatlı ve sulu bir karpuz artık sadece Bolu’da yetişir” dediler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bolu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bolu ilinden Bolulu Çiftçiler Bebek Meyve Ormanını Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 13 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bolulu Çiftçiler Bebek Meyve Ormanını Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

  BOLU NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:53
  • Guneş
   07:38
  • Öğle
   12:50
  • İkindi
   15:24
  • Akşam
   17:41
  • Yatsı
   19:14
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı