BOLU HABERLERİ

Bolu'da sahipsiz hayvan kalmayacak

DHA
30.03.2017 - 14:10Son Güncelleme :
DHA

Mutlu YUCA/BOLU, (DHA) - BOLU Belediyesi, sokaklarda sahipsiz gezen kedi, köpek, at, eşek gibi hayvanları, bakım ve tedavilerini yapıp sahiplendirmek için çalışma başlattı. Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, "Bolu sınırları içerisinde hiç bir canlı sahipsiz kalmayacak. Sahipsiz olanların sahibi Bolu Belediyesi olacak" dedi.
Bolu Belediyesi, il genelinde sahipsiz hayvanların rehabilite edilmesi için Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile birlikte proje hazırladı. 1.5 milyon TL'ye mal olması beklenen proje kapsamında yaklaşık 10 bin hayvanın rehabilite edilmesi hedefleniyor. Proje kapsamında kedi, köpek gibi sokak hayvanları kısırlaştırılacak, tüm hayvanların bakım ve tedavileri yapılarak sahiplendirilmeleri sağlanacak. Proje için belediyenin Yukarı Soku mevkisindeki hayvan barınağı ek tesislerle genişletildi. Hayvanlar için alttan ısıtmalı yeni barınma yerleri ile bakım ve ameliyat üniteleri yapıldı. 
BAKIMLARI YAPILIP SAHİPLENDİRİLECEK
Başkan Yardımcısı Ağcan, il genelindeki tüm sahipsiz hayvanlar için proje hazırladıklarını söyleyerek şöyle dedi:
"Bunların hem bakımını hem de kısırlaştırma işlemlerini yapmak, ardından da sahiplendirmek için çalışma yürüteceğiz. Sahiplenilmeyen hayvanların bakımını da yapacağız, böyle bir proje yürütüyoruz. Şu an itibariyle haftada 200'e yakın kısırlaştırma yapıyoruz. 1.5 milyon TL kaynak gerektiren bir proje. Bu kaynağın 1 milyon TL'sinin Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacağı yönünde Orman ve Su İşleri Bakanımızın sözü var. Projeyi 1 ya da 1.5 yılda bitirmeyi planlıyoruz."
Sahipsiz at, eşek gibi hayvanların da burada bakımını yapacaklarını belirten Başkan Ağcan, "Bolu sınırları içerisinde hiç bir canlı sahipsiz kalmayacak. Sahipsiz olanların sahibi Bolu Belediyesi olacak" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bolu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bolu ilinden Bolu'da sahipsiz hayvan kalmayacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 14 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bolu'da sahipsiz hayvan kalmayacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı