Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bolu'da hastaneye kaldırılan askerlerin durumu iyi

  A.A.
  13.02.2006 - 14:16 | Son Güncelleme: 13.02.2006 - 14:16

  Bolu'da gribal enfeksiyon belirtisiyle hastaneye kaldırılan er ve erbaşların sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

  Dün Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi ve Köroğlu Devlet Hastanesi'nde tedaviye alınan askerlerin sağlık durumu iyi. Yapılan tetkikler sonunda askerlere soğuk algınlığına bağlı gribal enfeksiyon teşhisi kondu. Askerlerin yarın taburcu edileceğini ifade eden yetkililer, ailelerden telaşa kapılmamasını istediler. Askerlerin tavuk ya da kuşlarla herhangi bir temaslarının söz konusu olmadığını ifade eden askeri yetkililer, şu bilgileri verdi:

  “Garnizon'da da aynı yemekler yeniyor. Bu yenilen yemeklerden kaynaklanan bir hastalık olsaydı, tüm garnizonda kendisini gösterebilirdi. Bu hastalığın kuş gribiyle ilişkilendirilmesi hem aileleri üzmüş hem de gereksiz bir korku oluşturmuştur.”

  Bolu İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli 30 asker dün aniden rahatsızlanarak, İzzet Baysal Devlet Hastanesi ile Köroğlu Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı. Gribal enfeksiyona yakalandıkları ifade edilen askerlerin sayısı bugün 41'e ulaşmıştı. Bir er ise tahlillerinin yapılması ve hastalığının belirlenmesi için GATA'ya sevk edilmişti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı