« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bolu'da bayıltan sınav

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Yüksekokulu (BESYO) özel yetenek sınavına katılan çok sayıda bayan sporcu bayıldı. Bayılan öğrencilerin sayısı artınca sağlık ekipleri ilk yardımda zorluk yaşadı.Bazı öğrenciler sinir krizi geçirdi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Yüksekokulu (BESYO)2006-2007 Akademik Yılı Özel Yetenek Sınavı, Bolu Atatürk Stadı'nda yapıldı. Yüksekokulun Beden Eğitimi Öğretmenliği sınavına katılan bayan öğrenciler 2 bin 400 metre koşusunda zor anlar yaşadı. Havanın sıcak olması nedeniyle çok sayıda öğrenci,  mesafeyi tamamlamakta zorluk çekerken, bazı öğrenciler bayıldı.

Bayılan öğrencilere ilk müdahaleyi sağlık ekipleri yaparken bazı öğrenciler sinir krizi geçirdi. Bayılan öğrencilerin sayısı artınca sağlık ekipleri ilk yardımda zorluk yaşadı.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Yüksekokulu tarafından yapılan özel yetenek sınavına 426 erkek ve 119 bayan sporcu katıldı.

Görevliler, bayılan öğrencilerin hiç bir hazırlık yapmadan sınava katıldığını ifade ederek, “Hazırlık yapan adaylar parkuru tamamlamakta zorluk çekmiyor. Yapmayan öğrenciler parkuru tamamlamakta zorluk çekiyor ve istenmeyen görüntüler oluyor” dedi.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Yüksekokulu tarafından yapılan sınavda, Beden Eğitimi Öğretmenliği'ne 40, Antrenörlük Eğitimi 1. Öğretime 40, Antrenörlük Eğitimi 2. Öğretime 40 ve Spor Yöneticiliği Bölümüne 40 olmak üzere toplam 160 aday kayıt yaptırmaya hak kazanacak.

Boluda bayıltan sınavBoluda bayıltan sınavBoluda bayıltan sınavBoluda bayıltan sınav


Bunları da Beğenebilirsiniz