BOLU HABERLERİ

Bolu'da "Arı Yetiştiriciliği" konferansı düzenlendi

AA / Mehmet Emin Gürbüz
25.01.2015 - 17:17Son Güncelleme :

YEREL HABERLER BOLU

AA / Mehmet Emin Gürbüz

BOLU (AA) - Bolu Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Bolu İli Arı Yetiştiricileri Birliği tarafından "Arı Yetiştiriciliği" konferansı düzenlendi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde düzenlenen konferansta konuşan Bolu Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin, tarımda alanındaki gelişmelerin Türkiye'yi daha ileri noktalara taşıyacağını belirterek "Burada yapılması gereken Arı Yetiştiricileri Birliği, Orman Bölge Müdürlüğü ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü gibi tüm kuruluşların aralarında çok iyi bir diyalogla karşılıklı saygı ve sevgiye dayalı bir işbirliğinin sağlanmasıdır" dedi.

Bolu Orman Bölge Müdür Yardımcısı Ahmet Özacar, bal üretiminin asıl kaynağının ormanlar olduğunu dile getirerek balın yüzde 85'inin ormanlardan elde edildiğini anlattı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İsmail Taş da Bolu'da arı yetiştiriciliği ve bu konuda verilen eğitimler hakkında bilgiler aktardı.

Bolu İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı İsmail Ünalan ise sahte bal satışına karşı denetimlerin artırılmasını talep etti.

Konuşmaların ardından Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Bahri Yılmaz ile Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferat Genç, konferansa katılan arı yetiştiricilerine sunum eşliğinde bilgiler verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bolu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bolu ilinden Bolu'da "Arı Yetiştiriciliği" konferansı düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ocak 2015 tarihinde saat 17 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bolu'da "Arı Yetiştiriciliği" konferansı düzenlendi haberi güncellenecektir.

BOLU NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:14
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  15:20
 • Akşam
  17:35
 • Yatsı
  19:11
Sayfa Başı