BOLU HABERLERİ

Bolu Fuarı açıldı

DHA
12.05.2017 - 12:13Son Güncelleme :
DHA

BOLU, (DHA)- BOLU'nun ticari ve turizm potansiyelini ortaya çıkarmak amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Bolu Fuarı açıldı.
Kalıcı Konutlar mevkisinde bulunan fuar alanında düzenlenen Bolu 2017 fuarının açılışına Bolu Valisi Aydın Baruş, Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Belediye Başkan Yardımcısı Alaaddin Yılmaz, AİBÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Süleyman Mollaibrahimoğlu, Vali Yardımcısı Ünal Coşkun, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal ve Vakıf Mütevelli Heyeti ile vatandaşlar katıldı.
Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, fuarın önemine değinerek, "Fuarlar, firmaların hem kendilerini tanıttıkları, hem de potansiyel alıcıları ile bir araya geldikleri ticari enstrümanlardır" dedi.
Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, "Artık Bolu fuarcılıkta da sürekliliği sağlayacak bir kent olacaktır diye düşünüyorum. Bakan yardımcımızın çok büyük destekleri ve katkıları var. Bakan Yardımcımızın da görev süresi içinde burayı kalıcı hale getirme konusundaki gayretlerimizi hep beraber yaparak sonuca gitme konusundaki desteklere ihtiyacımız var. Fuarın öncelikle katılımcılara, organizatörlere, hayırlı olmasını temenni ediyor ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Vali Aydın Baruş da "Bir ilin, bir ülkenin ekonomik ve sosyal hayatının canlı olup olmadığını gösteren en önemli faktörlerden birisi, o il veya ülkede hangi çapta fuarlar düzenlendiği ve bu fuarlardaki hareketlilik düzeyinin ne olduğudur. Bu etkenin o yörenin hareketliliğini gösterdiğine şahit oluyoruz. Bu bize ekonomideki faaliyetlerin hangi düzeyde olduğunun ipuçlarını veriyor. Eskilerde Bolu’da da mahya panayırı varmış. Geleneksel ticari hayat bu panayırlar etrafında cereyan ederdi. Senede bir defa düzenlenen bu organizasyonlarda yörenin halkı hem ekonomik ihtiyaçlarını giderir hem de o panayır etrafında sosyal bir hareketlilik oluşurdu. Artık ekonomik hayatın niteliği değişti ve bu tür geleneksel panayırlar da önemini yitirerek kayboldu. Bugün ekonomik ve sosyal hayatın cereyan ettiği sosyal organizasyonlar olarak fuarları görüyoruz. Geçen yıl sadece bu fuardan dolayı 300 traktörün satış işleminin yapıldığını öğrendim ki bu fuarın Bolu’nun ticaret hayatına ve tarımsal hayatına nasıl bir hareket getirdiğinin göstergesidir. Yine bu yıl da yoğun bir katılımla bu fuarın canlı bir şekilde geçeceğine inanıyoruz" dedi.
Konuşmaların ardından Vali Baruş ve beraberindeki heyet tarafından fuarın açılış kurdelesi kesilerek fuar alanı gezildi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bolu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bolu ilinden Bolu Fuarı açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Mayıs 2017 tarihinde saat 12 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bolu Fuarı açıldı haberi güncellenecektir.

  BOLU NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:52
  • Guneş
   07:36
  • Öğle
   12:50
  • İkindi
   15:24
  • Akşam
   17:42
  • Yatsı
   19:14
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı