BOLU HABERLERİ

Bolu’da İçme Suyu Hattının Boruları Değiştiriliyor

IHA
23.10.2015 - 17:48Son Güncelleme : 23.10.2015 - 17:49

BOLU BELEDİYE BAŞKANI ALAADDİN YILMAZ, İÇME SUYU HATTIYLA İLGİLİ OLARAK BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ.

IHA

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Merkez İçme Suyu Ana İsale Hattı’nın çelik boru ile çekilmesi çalışmalarında ihalenin tamamlandığını ve 3 gün içerisinde yüklenici firmanın çalışmalara başlayacağını söyledi.
Bolu Merkez İçme Suyu İsale Hattı’nın çelik boru ile çekilmesi projesinde ihale süreci tamamlandı. Konu ile ilgili olarak makamında gazetecilerin soruları yanıtlayan ve çalışmaların 3 gün içerisinde başlayacağının müjdesini veren Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, işin bitiş süresinin ise 4 ay süreceğini ifade etti.
Başkan Yılmaz, “Bugün mutlu bir andayız. Biliyorsunuz biz Belediye Başkanı olmadan önce Bolu kuyu suyu ve arsenikli Çaygökpınar suyunu içiyordu. Biz geldikten sonra su arıtma tesisi yapalım dedik ve bunu da mücadelelerle gerçekleştirdik. Ana su hattımızda ise daha ucuz, daha uzun ömürlü ve daha sağlıklı su vermesi nedeniyle CTP boru tercih etmiştik. Döşenen CTP borularda da, yapıldığı günden bu güne kadar 80’e yakın patlama olması Bolu’da çok önemli bir polemik haline dönüştürüldü. Her seçimde bunu kullandılar, bu seçimde kullanmıyorlar Allah’a şükür. Daha sonra bu konuda İller Bankası ile çok ciddi tartışmalar yapıldı, çünkü işin ihalesini ve kontrolünü İller Bankası yapmıştı. O günkü şartlarda bu büyüklükteki bir işi yapabilecek durumda değildik. Geçtiğimiz süreç içerisinde bu borunun DSİ tarafından yapılması ile ilgili çalışmalarımızı sürdürmüştük. Sonuç olarak İller Bankası, Devlet Bakanlığı ve DSİ ile yaptığımız bir görüşme neticesinde çelik boru döşenmesinin kararı verildi ve onun yapımı ile ilgili ihale yapıldı. İhale süreçlerinde gecikmeler olabileceği için biz bunu daha önce açıklamadık ve sadece bir anlaşmaya varıldığını ifade etmiştik. Şuan itibari ile bundan üç gün önce DSİ Genel Müdürlüğü’nde DSİ Genel Müdür Yardımcısı Ömer Özdemir, İhsan Başkanımız ve yüklenici firma sahibi Lokman Haşlak arasında protokolü imzalandı ve çalışmalar başlıyor” dedi.
Yılmaz sölerine şöyle devam etti;
“Bundan kısa süre önce yine patlamalar oldu. Her seçim döneminde patlama olması da bana manidar geldi. Gölköy’de çok ciddi manada çalışan pompalarımız var, elektrikteki oynamalar, kalkış duruşlar şeklinde boruyu patlamaya tetikleyebiliyor tahminindeyim. Elektrikle idaredeki birileri bizi sıkıntıya sokabilir hatta Belediye içinden birileri siyaseten bizi sıkıntıya sokmak için pompaları harekete geçirebilir. Bunlara bile endişe eder durumda olduğumuz bir konuydu ve tartışması yıllar süren bu konunun Bolu’nun gündeminden çıkıyor olması ve bu sorunun çözülmüş olduğunu önümüzdeki kısa süre içerisinde müteahhittin işi bitirmesiyle göreceğiz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bolu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bolu ilinden Bolu’da İçme Suyu Hattının Boruları Değiştiriliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ekim 2015 tarihinde saat 17 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bolu’da İçme Suyu Hattının Boruları Değiştiriliyor haberi güncellenecektir.

  BOLU NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   04:54
  • Guneş
   06:35
  • Öğle
   12:57
  • İkindi
   16:21
  • Akşam
   18:57
  • Yatsı
   20:25
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı