Bolu çocuk şarkıları repertuarı için yarışma - Bolu Haberleri
Bolu Haberleri

BOLU HABERLERİ

  Bolu çocuk şarkıları repertuarı için yarışma

  DHA
  21 Nisan 2017 - 14:41Son Güncelleme : 21 Nisan 2017 - 14:41

  Bolu çocuk şarkıları repertuarı için yarışma

  Mutlu YUCA/BOLU,(DHA) - BOLU Belediyesi'nin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında 'Bolu Çocuk Şarkıları Repertuarı' oluşturmak için düzenlediği, 'Bolu' konulu çocuk şarkıları beste yarışmasında 34 eser arasından 10'u finale kaldı.
  Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen yarışmaya 34 çocuk katıldı. Bolu'yu anlatan pop, hip-hop, funk gibi farklı türlerden 34 eser, yarışmaya katılan çocukların oluşturduğu koro tarafından seslendirildi. Besteleri yetişkinler tarafından yapılan Bolu şarkılarını Yrd. Doç. Dr. Yavuz Durak, Prof. Dr. Dolunay Akgül Barış, Prof. Dr. Ali Sevgi, Doç. Dr. Erdal Tuğcular ve Öğretim Görevlisi Pınar Çelik Gökay'dan oluşan jüri değerlendirdi.
  Yarışmada 'Parıldayan Şehir', 'En Güzel Yer', 'Köroğlu Diyarı', 'Cennet Bolu', 'Bolu Bambaşka', 'Bolu'nun Çocukları', 'Sen de Gel Bolu'ya', 'Bolu'nun Çocukları', 'Bitmeyen Bir Aşktır Bolu' ve 'Tabiatın Kalbi' isimli şarkılar finale kaldı.
  Yarışmanın finali, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde yapılacak. Aynı koronun seslendireceği şarkılar arasında birinci seçilecek eserin sahibine 5 bin, ikinciye 3 bin, üçüncüye 2 bin, finaldeki diğer eser sahiplerine de 500’er TL ödül verilecek.
  Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, böyle bir yarışmanın Türkiye'de ilk defa yapıldığını belirterek, "Bolu şarkılarının yer aldığı repertuar tüm Türkiye'ye ulaşacak. Ortaya çıkan eserler Bolu'nun kültür repertuarında yer alacak. Bolu Belediyesi, ortaya çıkan özgün eserlerin yurtiçi ve yurt dışında görünürlüğünü sağlayacak, ardından şarkıların aranjörlük ve CD çoğaltım işleri yapılarak Bolu'nun tanıtımı sağlanacak" dedi.

  FOTOĞRAFLI
   

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  BoluBugün25 ºCHafif Yağmurlu
  • Pazr23 ºC
  • Pzts21 ºC
  • Salı21 ºC
  • Çarş23 ºC
  • Perş22 ºC
  • Cuma19 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı