BOLU HABERLERİ

Bolu Barosu Ankara’daki Patlamayı Kınadı

IHA
12.10.2015 - 15:13Son Güncelleme :

YEREL HABERLER BOLU

IHA

Bolu Barosu Başkanı Av. Ferit Atalay, Ankara’da meydana gelen patlamayı kınadıklarını belirterek, toplumun tüm kesimini barış ekseninde toplanmaya davet etti.
Bolu Adliyesi önünde bir araya gelen Bolu Barosu üyeleri, burada bir basın açıklaması yaptı. Açıklama yapan Bolu Baro Başkanı Av. Ferit Atalay, "Orta Doğunun tarihi yeniden yazılıyor. Kurulduğu günden beri ’Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ ilkesine bağlı olarak varlığını sürdüren Türkiye Cumhuriyeti, sistemli olarak içine çekildiği Orta Doğunun bataklığına ’Beceriksizce’ düşürülmüş durumda. Emperyalizmin, Böl/Yönet tuzağına düşerek ülke içindeki etnik kimlikleri ve mezhep ayrılıklarını besleyen, Orta Doğu’yu kana bulayan Cihatçı ve Irkçı Terör Örgütlerinin savaş alanına ülkeyi taşıma becerisi gösterenler bu vahşi katliamda sorumluluğu bulunan kişilerdir. Ankara’da birlerce kişi barışı savunmak için toplanmıştı. Barış bu insanların en meşru talebiydi. Bağımsız eşit özgür bir ülkede yaşamayı istiyordu tümü” dedi.
Kürt kimliği ve İslam’ın adı kullanılarak sürdürülen terörün insanlık suçu olduğunu söyleyen Ferit Atalay, "Ancak ülkemizi seçim öncesi kaos ve şiddet ortamına sürükleyerek gerilim siyasetinden medet umanlar, dökülen kan üzerinden oy hesabı yapanlar korkunç bir vahşetin tezgahtarı oldular. Bu toplantıyı kana bulayanların amacı Barış içinde yaşamayı düşünen Türk Halkını yılgınlığa umutsuzluğa düşürmektir. Yıllardır Orta Doğuda demokratik bir ülke olarak yaşama becerisini gösteren Türkiye Cumhuriyetine yönelik bu eylem, ülkeyi Cihatçı/Selefi ve Ayrılıkçı terörün batağına çekerek parçalama amacına yöneliktir" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bolu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bolu ilinden Bolu Barosu Ankara’daki Patlamayı Kınadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 15 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bolu Barosu Ankara’daki Patlamayı Kınadı haberi güncellenecektir.

BOLU NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:16
 • Guneş
  08:04
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  15:21
 • Akşam
  17:35
 • Yatsı
  19:12
Sayfa Başı