Gündem Haberleri

  Bolu Aladağ'da dağ aşma yarışması

  Hürriyet Haber
  02.07.2001 - 00:00 | Son Güncelleme:


  DASK (Doğa Araştırmaları, Sporları ve Kurtarma Derneği) ile Bolu Belediye Başkanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği Dağ Aşma Yarışması, Bolu Aladağ'da yapıldı.

  Dağ Aşma Yarışması'nın uzun etabında, 6 saat 51 dakikalık süreyle,Kara Kuvvetleri'ni temsil eden Veysel Güler ve Ferhan Karaca birinci oldu.

  Kısa etapta da yine Kara Kuvvetleri'ni temsil eden İsmail Kendüzler ve Umut Başaran, 6 saat 31 dakika ile yarışmayı birinciliklebitirdi. Dağ Aşma Yarışması'nı başarıyla tamamlayan dağcılar için Aladağ İzcilik Tesisleri'nde ödül töreni düzenlendi.

  Törende konuşan Bolu Belediye Başkanı Yüksel Ceylan, ''Köroğlu Dağları'nın zirvesini feth eden doğa dostu arkadaşlarımızı kutluyorum.Ne mutlu ki onlara, 2 gün boyunca kendilerini doğanın kollarını atarak, kent yaşamınından uzaklaştılar'' dedi.

  Uzun ve kısa parkur olarak 2 ayrı etapta yapılan dağ aşma yarışmasında yarışmacılar, Kökez, Başalan, Köroğlu zirve ve Sinek Konmaz tepesini geçerek Ardalan Yaylası'na ulaşmaya çalıştılar.

  Yarışmacıların yakınları için de harita bulma yarışması, bitki tanıma gezisi gibi etkinlikler düzenlendi.

  4 YARIŞMACI KAYBOLDU

  Öte yandan, yarışmanın uzun etabına katılan 62 yaşındaki bir anne ve 18 yaşındaki kızı, Haydarhan Yaylası'nda kayboldu. DASK arama ekiplerinin anne ve kızını bulma çalışmaları sürerken, 1 saat sonra 2 yarışmacı daha kayboldu.

  Bunun üzerine, yarışmanın yapıldığı 80 kilometrelik güzergahta görev yapan Bolu 2. Komando Tugayı'na ait arama-kurtarma timleri, kaybolan yarışmacıları aramaya başladı. Birkaç saat içinde, timler önce anne ile kızını, daha sonra da kaybolan diğer 2 yarışmacıyı buldu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı