« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bolt zaferle başladı

Dünya rekortmeni Jameikalı atlet, sakatlıktan kurtuldu. 11 ay sonra sezonu Roma’da açtı. Elmas Lig’de Powell’i geriden gelip geçti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

DÜNYA ve olimpiyat şampiyonu Jamaikalı rekortmen atlet Usain Bolt, Elmas Lig’in (Diamond League) üçüncü ayağı olan Roma Grand Prix’sinde 100 metrede eski dünya rekortmeni vatandaşı Asafa Powell’ı geçerek birinci oldu.
11 ay önce aşil tendonundan sakatlanan ve bundan  yeni kurtulan Bolt, mücadeleye Powell kadar iyi başlamadı. Neredeyse yarışın ortalarına kadar Powell’a geçileceği izlenimini veren rekortmen atlet, son anda yaptığı atakla zafere uzandı.

Lemaitre 3. oldu
9.91’lik derecesiyle ilk sırada yer alan Jamaikalı sprinteri, vatandaşı Powell 2 salise geriden takip etti. Yarışın üçüncüsü ise 10.00’lık zamanıyla Fransız Lemaitre oldu.

9 ay önce geçildi
9.58 ile dünya rekorunu elinde bulunduran Bolt, en son geçen yıl Ağustos’ta Elmas Lig’in Stockholm ayağında piste çıkmış ve ilk kez ABD’li atlet Tyson Gay’e geçilmişti. Öte yandan ortalama hızı saatte 37.15 kilometlere olan 25 yaşındaki atlet, 100 metreyi 41 adımda bitiriyor


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler