Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bolt sanal alemin de kralı

Londra 2012 Olimpiyat Oyunları kapanış töreniyle bayrağı 2016 için Rio’ya devrederken,sosyal medya 16 gün boyunca 150 milyondan fazla Tweet ile bu görkemli organizasyonu yalnız bırakmadı.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

Olimpiyatların yaşayan efsanesi Usain Bolt, sanal alemde de liderliği kimseye kaptırmazken, 100 ve 200 metre finallerinde altın madalyanın sahibi olan Jamaikalı atlet, her iki yarışta da hakkında en çok Tweet atılan sporcu oldu. Erkekler 200 metre finalinde 80 bin, 100 metre finalinde ise 74 bin Tweet atılırken, teniste Andy Murray’in altın madalya kazandığı tek erkekler finali ise 57 bin Tweet ile üçüncü sırada yer aldı.

Jamaika’nın erkekler 4X100 bayrak yarışında dünya rekoru kırdığı anlar 52 bin Tweet ile sıralamaya girerken, Rüya takımın finalde İspanya’yı yenerek altın madalyayı kazanması 41 bin Tweet’te kaldı.

Futbol ise atılan 5 milyon Tweet ile Olimpiyat’ın en popüler branşı olurken, yüzme, atletizm, jimnastik ve voleybol hemen ardında kalan spor dalları oldu.

Oyunlar süresince Twitter’da hakkında 1 milyondan fazla Tweet atılan sporcular sıralamasında lider yine Usain Bolt oldu.

1.Usain Bolt (@UsainBolt)

2. Michael Phelps (@MichaelPhelps )

3. Tom Daley (@TomDaley1994 )

4. Ryan Lochte (@ryanlochte )

5. Gabby Douglas (@gabrielledoug)

6. Andy Murray (@andy_murray )

7. Kobe Bryant (#GetKobeOnTwitter)

8. Yohan Blake (@YohanBlake )

9. Lee Chong Wei (@Lee_C_Wei )

10.LeBron James (@KingJames )

 

 

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler