Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bolivyalı kadınlardan 2 kilo kokain çıktı

  A.A
  23.10.2008 - 18:30 | Son Güncelleme: 23.10.2008 - 18:30

  Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alınan ve cinsel organları ile midelerinde 2 kilo 313 gram kokain olduğu belirlenen Bolivya uyruklu 2 kadın tutuklandı.

  İstanbul Kaçakçılık İstihbarat ve Narkotik Gümrük Muhafaza Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bir ihbarın değerlendirilmesi sonucu 20 Ekimde Zürih'ten Atatürk Havalimanı'na gelen uçaktaki yolculardan Bolivya uyruklu W.M.P ile D.S.L.D.M adlı kadınlar takibe alındı.

  Dış hatlar terminali geliş salonunu terk eden 2 kadını karşılayan kimsenin olmadığının belirlenmesi üzerine, kadınlar taksiye binecekleri sırada durdurularak, üst araması yapıldı. Cinsel organlarında plastikle sarılmış beyaz renkli madde bulunduğunun tespit edilmesi üzerine 2 kadın sorguya alındı.

  Karınlarında da kapsüller bulunduğunu beyan eden kadınlar, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Röntgende karın bölgelerinde farklı bir madde olduğunun görülmesi üzerine kadınlar söz konusu maddeler vücut dışına atılıncaya kadar hastanede müşahede altında tutuldu.

  Bolivya uyruklu 2 kadının cinsel organları ve midelerinde toplam 2 kilo 313 gram kokain olduğu tespit edildi. Ele geçirilen kokainin tahmini değerinin 250 bin YTL olduğu belirtildi.

  2 kadın, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri Bakırköy Adliyesinde tutuklandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı