VAN HABERLERİ

Bölgenin Kan İhtiyacı Batı İllerinden

IHA
07.09.2015 - 16:05Son Güncelleme :

KIZILAY GÜNEYDOĞU BÖLGESEL KAN MERKEZİ MÜDÜRÜ DR. İBRAHİM ÇELİK, YAŞANAN ÇATIŞMALI ORTAMDAN DOLAYI BÖLGEDE VAN DIŞINDA DİĞER İLLERDEN KAN TOPLAYAMADIKLARINI BELİRTEREK, KAN İHTİYACINI KAYSERİ, ANKARA, İZMİR GİBİ İLLERDEN KARŞILADIKLARINI SÖYLEDİ.

IHA

Kızılay Güneydoğu Bölgesel Kan Merkezi Müdürü Dr. İbrahim Çelik, yaşanan çatışmalı ortamdan dolayı bölgede kan toplayamadıklarını belirterek, kan ihtiyacını Kayseri, Ankara ve İzmir gibi illerden karşıladıklarını söyledi.
Yaşanan çatışmalı süreçten Kızılay Güneydoğu Bölgesel Kan Merkezi, kan toplamada büyük sıkıntılar yaşarken, bağışların sadece Van ve ilçelerde yapıldığı öğrenildi. Bölge olarak Van, Bitlis, Ağrı, Iğdır, Hakkari ve Muş illerine de hizmet eden Kızılay Güneydoğu Bölgesel Kan Merkezi, yaşanan çatışmalardan dolayı Van dışında başka hiçbir ilde kan toplama faaliyetlerini yürütemiyor. Van’da topladığı kan bağışları ile diğer illerin de ihtiyacını karşılamaya çalışan Kızılay Güneydoğu Bölgesel Kan Merkezi, ihtiyaca cevap verebilmek için Kayseri, Ankara ve İzmir gibi kan merkezlerinden de kan getirerek açığı kapatmaya çalışıyor.
Konu ile ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Kızılay Güneydoğu Bölgesel Kan Merkezi Müdürü Dr. İbrahim Çelik, “Bölgemizde yaşanan çatışmalardan dolayı Van dışında diğer illerimizde bu faaliyetlerimizi yürütemiyoruz. Tüm çalışmamızı Van ve ilçeleri üzerinde yapmaktayız. Ekip sayımızı arttırdık. Ama Bitlis, Ağrı, Iğdır, Hakkari ve Muş illerinde kan toplama çalışmalarımız yok. Ama biz yine de bu illerimizin kan ihtiyacını gidermeye çalışıyoruz. Hemen hemen her gün bu illerimize kan göndermekteyiz. Talebi karşılayamadığımız zamanlar olmakta ve bu yüzden Kayseri, Ankara ve İzmir illerimizdeki kan merkezlerinden kan getirtmekteyiz. İlerleyen günlerde TIR’ımız gelecek. Bu TIR’ımız ile birlikte bu illerimize giderek gerekli çalışmalar yapacağız. Şu an sorumlu olduğumuz illerimizin kan ihtiyacını Van ve dışarıdan getirttiğimiz kanlarla karşılamaktayız. İnşallah en kısa zamanda bu sıkıntılar sona erer ve hayat normale döner” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Bölgenin Kan İhtiyacı Batı İllerinden hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2015 tarihinde saat 16 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bölgenin Kan İhtiyacı Batı İllerinden haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:23
 • Guneş
  07:08
 • Öğle
  12:11
 • İkindi
  14:39
 • Akşam
  16:54
 • Yatsı
  18:26
Sayfa Başı