ADANA HABERLERİ

Bölgenin En Büyük Teknik Lisesi Şanlıurfa OSB’de Açıldı

IHA
22.09.2015 - 10:21Son Güncelleme : 22.09.2015 - 10:22

ÖZEL ERKAN TEKNİK MESLEK LİSESİ ŞANLIURFA OSB'DE AÇILDI.

IHA

Güneydoğu Bölgesi’nin en büyük teknik meslek lisesi olarak, çağın gereklerine uygun eğitimin yanı sıra sanayinin nitelikli eleman ihtiyacı talebine yanıt verecek 2 bin 420 öğrenci kapasiteli Özel Erkan Teknik Meslek Lisesi Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’nde açıldı.
“Zor Bizimle Kolaydır” sloganıyla 1988 yılında çıktığı yolda, geride bıraktığı mezun ordusuna yeni neferler katma hedefine doğru emin adımlarla yürüyen Erkan Eğitim Kurumları’nın en önemli eğitim yatırımlarından olan Şanlıurfa Özel Erkan Teknik Meslek Lisesi, yeni açılmasına rağmen 1200 kayıt rakamına ulaştı.
Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük de bölgenin en büyük teknik meslek lisesi olan Özel Erkan Teknik Meslek Lisesini ziyaret etti. Küçük’ün ziyaretine Vali Yardımcısı Uğur Sezer, Şanlıurfa OSB Müteşebbis Heyet Üyeleri Mithat Arhan ve İbrahim İletmiş de katıldı.
Okul girişinde Erkan Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Hatipoğlu tarafından karşılanan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, yönetim kurulu üyeleri ve okul müdürlerinden bilgi aldı, derslikleri, toplantı salonlarını gezdi.
Vali İzzettin Küçük, “Bölge için büyük bir yatırım” olarak nitelendiği Şanlıurfa Özel Erkan Teknik Meslek Lisesi’nin Organize Sanayi Bölgesi ve yöre sanayisi açısından sinerji yaratacağını söyledi.
Şanlıurfa Valisi Küçük, 2420 öğrenci kapasiteli lisenin henüz yeni açılır açılmaz 1200 öğrenci kaydı rakamına ulaşmasının, okula olan ilgi açısından önemli bir gösterge olduğunu kaydetti. Küçük, “Henüz okul çok yeni olmasına rağmen 1200 rakamına ulaşılması, yakın gelecekte kontenjanın tamamen dolacağını gösteriyor. Bu okul, yöne sanayimize sinerji getirecek, sanayimizi güçlendirecektir. OSB’lerin ve sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli ara eleman ihtiyacını bu okul karşılayacaktır. Aynı zamanda, öğrencilerin mezuniyet sonrası iş bulma şansını çok yüksek oranlara taşıyacaktır.Bu büyük eğitim yatırımını Şanlıurfamıza kazandıranları kutluyorum. Bölgemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Özel Erkan Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Hatipoğlu ise okulun tekstil, makine, elektrik-elektronik ve kimya bölümlerinde eğitim-öğretimi sürdüreceğini, gelecek yıl ise yeni bölümler ekleneceğini bildirdi. Hatipoğlu, okulun bir yandan lise düzeyinde kaliteli bir eğitim sürdürerek gençleri üniversiteye hazırlarken diğer yandan da mezuniyet sonrası iş bulmalarına ve meslek sahibi olmalarına imkan vereceğini belirtti. Abdullah Hatipoğlu, yüzde yüz devlet bursuna sahip öğrencilerden herhangi bir ücret alınmadığını da hatırlatarak, “Okulumuza gösterilen ilgi, bu eğitim yatırımı Şanlıurfa Bölgesi’nde ve OSB’de yapmamızın ne kadar doğru bir adım olduğunu göstermiştir. Okulumuz, bölge halkımıza ve sanayicilerimize hayırlı olsun” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Bölgenin En Büyük Teknik Lisesi Şanlıurfa OSB’de Açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Eylül 2015 tarihinde saat 10 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bölgenin En Büyük Teknik Lisesi Şanlıurfa OSB’de Açıldı haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:43
  • Guneş
   06:18
  • Öğle
   12:42
  • İkindi
   16:10
  • Akşam
   18:46
  • Yatsı
   20:09
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı