Gündem Haberleri

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  30.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BURDUR

  Kaldırım isyanı

  Burdur'da altyapı çalışmaları yüzünden bozulan kaldırımlar vatandaşların tepkisine neden oldu. Yaz aylarında başlatılan su şebekesi, elektrik ve telefon hattı döşeme çalışmaları sırasında bozulan kaldırımlar eski haline getirilmedi. Elektrik hattının yer altına alınması çalışmalarının devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Nejdet İlgün ise çalışmaların 2001 başında biteceğini söyledi. İlgün, ‘‘Çalışmaların bitirilmesiyle kaldırımlarımızı bakımdan geçireceğiz’’ diye konuştu.

  KORKUTELİ

  Cami onarılsın

  Antalya'nın Korkuteli İlçesi'nde Selçuklular döneminden kalma Alaaddin Camii, yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kadı. İlgisizlik yüzünden yavaş yavaş yok olan 1313 yapımı cami, vatandaşlara da korkulu anlar yaşatıyor.

  Bu haliyle camide ibadete izin verilmesini büyük tepki gösteren vatandaşlar, ‘‘Caminin onarımı için illa birilerinin ölmesi mi bekleniyor. Üzücü olaylar yaşanmadan önlem alınmalıdır. Kültür varlıklarımız birer birer elimizden çıkıyor. Bu da bize büyük üzüntü veriyor’’ dediler.

  ISPARTA

  Okul sözü

  Turizm Bakanı Erkan Mumcu, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere geldiği Isparta'nın Afşar Köyü'nde vatandaşların okul ricasını kırmadı. Vatandaşların yeni bir okula ihtiyaç duyduklarını ilettikleri bakan Mumcu, Isparta Valisi Halil İbrahim Daşöz'le görüşerek, köye vatandaş-devlet işbirliğiyle yeni bir okulun yapılacağını duyurdu.

  MANAVGAT

  Pazarda bira yasak

  Manavgat'ta pazartesi ve perşembe pazarları çevresinde ruhsatı olmadan bira satışı yapan esnafla, kaymakamlık karşı karşıya geldi. Esnaf turiste bira satılmasının normal karşılanması gerektiğini ifade ederken, Manavgat Kaymakamı Mehmet Çapraz, pazarda bira satışının yasaklandığını bildirdi.Pazar yerinde bazı dükkan sahiplerinin usulsüz şekilde bira satışı yaptığını belirten Çapraz, ‘‘Pazartesi ve perşembe pazarlarında ruhsatı olmayan işyerlerinin derhal kapatılması için emniyet teşkilatımıza talimat verdik’’ dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı