Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  26 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 26 Aralık 2000 - 00:01

  BURDUR

  Köyde bilgisayar

  Burdur Halk Eğitim Merkezi tarafından Büğdüz Beldesi'nde bilgisayar kursu açıldı. Bilgisayar kursuna 22 kişi katılırken, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Orhan, kursun tekrarı için vatandaşlardan büyük talep geldiğini söyledi.

  Bugüne kadar bin 500 kişiye bilgisayar kursu verdiklerini ifade eden Orhan, ‘‘İlgi her geçen gün artıyor. Ancak biz artık kırsal kesime yöneleceğiz. Bu merkezlerde anne ve çocuk konusunda da kurs talepleri var. Talep patlamasıyla karşı karşıyayız’’ dedi. Mustafa ARSLAN

  BELEK

  Şekerden Noel Baba

  Antalya Belek Gloria Golf Otel'de bayram ve yılbaşı hazırlıkları bütün hızıyla devam ediyor. Çeşitli etkinliklerle müşterilerine özel geceler yaşatmaya hazırlanan otelin aşçıbaşısı Fahir Telli ve yardımcısı Ufuk Beşir de şekerden ürettikleri heykellerle ilgi odağı oluyor.

  SERGİLENİYOR

  Usta aşçıların 250 kilo pudra şekeri kullanarak yaptıkları Avusturya köy evleri maketleri ile Noel Baba ve geyiklerini kompoze eden eserleri otel lobisinde sergileniyor. Aşçıbaşı Telli, ‘‘Yılbaşında özel imalat Noel Baba tatlı çeşitleri de sürprizlerimiz arasında olacak’’ dedi.

  N. Kemal KILINÇ/DHA

  ISPARTA

  Antalya'daki Isparta

  ISPARTA Kalkındırma Derneği Saymanı Hasan Şenol, Antalya'da 150 bin Ispartalı yaşadığını söyledi. Uzun süredir Isparta'dan Antalya'ya göç yaşandığının farkında olduklarını kaydeden Şenol, ‘‘Ancak göçün bu boyutlara ulaştığını bilmiyorduk’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı