Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  25.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KALE

  Kuşlar yuvaya döndü

  Kale'nin Çayağzı Mevkii'nde meke ve karabatak kuşlarına ev sahipliği yapan Beymelek Dalyanı koruma altına alındı. Kale Kaymakam Veysel Yurdakul bu alanda avlanmayı yasaklarken, Kale Emniyet Müdürlüğü de bölgeyi sürekli denetim altında tuttu.

  Yapılan çalışmalar olumlu sonuç verdi ve meke ve karabatak kuşları yaşama alanları Beymelek Dalyanı'na geri döndü. Bilinçsiz avlanma yüzünden bazı kuş türleri yokolma tehlikesiyle karşı karşıya kalırken, kuşların yurtlarına geri dönmesi sevinçle karşılandı.

  MANAVGAT

  Halk Eğitim atakta

  Korkutelİ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 2000-2001 döneminde bilgisayar, okuma-yazma, matematik, kalorifer ateşçiliği ve halk oyunlarından sonra bayanlara yönelik giyim, makine ve makrome kursu açtı. Yeni açılan kursa büyük ilgi olduğunu belirten Halk Eğitim Müdürü Güven Apaydın, giyimde 30, makromede 15, makine nakışında ise 25 kişinin eğitim gördüğünü söyledi. Özellikle ev hanımlarının kurslara büyük ilgi gösterdiğini açıklayan Apaydın, ‘‘Hanımlarımız bu kurslarla hem bilgi sahibi olacak, hem de ev ekonomilerine katkı sağlayacaklar’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı