Gündem Haberleri

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  20.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  GAZİPAŞA

  Tek sıra otopark

  Gazipaşa'da Cumhuriyet Meydan'nda yıllardan beri devam eden otopark karmaşası sona erdi. İlçe Trafik Komisyonu Cumhuriyet Meydanı'nda nasıl bir uygulama getirileceği konusuna karar vermeden önce ankete başvurdu. Anket sonuçlarına göre ilçede trafiği kapatmadan tek sıra otopark uygulamasına başlandı.

  İlçedeki Atatürk ve İnönü caddeleri ile Cumhuriyet Meydanı'nda otopark paralı oldu. Başlatılan otopark uygulamasının trafik polisleri tarafından denetlendiği bildirildi. Yetkililer, anket uygulamasının trafik dışındaki diğer sorunlarda da kullanılacağını söyledi.

  KAŞ

  Mucize bambus arıları

  Kaş'a bağlı birçok beldede hormonsuz ürün elde etmek için bambus arılarından yararlanılıyor. Domates, kabak, patlıcan gibi serada erken üretilen sebzelerde üretimi artırıp işçiliği düşürmek için ilçedeki çok sayıda serada bu mucize arılar kullanılıyor.

  Böldedeki yüzlerce serada bu yöntemle üretime geçildiğini söyleyen ziraatçi Muhittin Arıkan, ‘‘Arılar sayesinde hem verim artıyor hem de doğal döllenme yoluyla hormonsuz sebze üretiliyor’’ dedi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı