Gündem Haberleri

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  15.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BUCAK

  Telsizciler göreve hazır

  Telsiz ve Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Bucak Derneği üçüncü kongresi yapıldı. Yaşanacak doğal afetlerde GSM telefonlarının devre dışı kaldığını hatırlatan Bucaklı TRAC'lar, beklenmeyen tehlike anlarında vatandaşların hizmetinde olacakları sözünü verdi.

  AKUT'un doğal afetlerde kendini çok iyi gösterdiğini söyleyen Bucak TRAC Başkanı Mehmet Yiğit, ‘‘Ülke genelinde TRAC'a kayıtlı yüzlerce amatör telsizci afetlerde telefonun ulaşamadığı yerlerde çalışabilir. Gönüllü örgütümüz daima göreve hazır’’ dedi.

  KEMER

  Caretta katliamı

  Dünyada caretta caretta kaplumbağaları koruma altına alınırken, Antalya'nın Kemer İlçesi'nde kafası kesilmiş halde bulunan kaplumbağalar görenleri dehşete düşürdü. Gördükleri vahşet karşısında dehşete düşen vatandaşlar, ‘‘Bu bir insanlık ayıbı’’ demekten kendilerini alamadı.

  BİLİNÇSİZ AV

  İlçede böyle olaylara sıkça rastlandığını söyleyen sahildeki restoran çalışanları ise ‘‘Daha önce de zıpkınla vurulmuş ölü caretta caretta'lar kıyıya vurdu. Bu hayvanlara özellikle bilinçsiz avlanan balıkçılar büyük zarar veriyor’’ uyarısında bulundu.

  KORKUTELİ

  Huzur toplantısı

  KORKUTELİ Jandarma Karakol Komutanı Üsteğmen Yalçın Karakurt, ilçede son günlerde artan hırsızlık ve cinayet olayları üzerine köy muhtarlarını biraraya getirdi. Bozova Beldesi Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen huzur toplantısını askeri görevliler ve 46 muhtar izledi. Karakurt, Özellikle hayvan hırsızlıklarının artması üzerine önlem alınması gerektiğini belirtti.

  KUMLUCA

  Başarılı hastane

  YAKLAŞIK 32 yıldır hizmet veren Kumluca Devlet Hastanesi kanser tedavisindeki başarılarıyla kendinden sözettirmeye başladı. Başhekim Op. Dr. Adnan Sulu meme kanserinin bayanların korkulu rüyası olduğuna dikkat çekerek, 7 yılda 7 ameliyat yaptık. Hastalarımızın tümü de yaşıyor'' dedi.

  Meme kanserinde erken teşhisin önemli olduğunu vurgulayan Sulu, bu hastalıktan korunmanın yolunun ise periyodik kontrolden geçmek olduğunu söyledi. Sulu, ‘‘‘Göğsünde sertlik hissedenlerin dışında, 30 yaşın üzerindeki bayanlar da 6 ayda bir kontrolden geçmeliler’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı