Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  13.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 13.12.2000 - 00:01

  GAZİPAŞA

  Dersimiz çevre

  BÜYÜK kentlerdeki çocuklar mevsimlerin nasıl geçtiğinin farkına bile varamazken, kırsal kesim öğrencileri dört mevsimi yaşayarak öğreniyor. Havanın güzel gitmesini fırsat bilen Gazipaşa'nın Çörüş Köyü Dere İlköğretim Okulu öğrencileri de çevre dersini doğanın kucağında işledi.

  Kışa rağmen doğanın cömert davrandığı bir bölgede yeşil çimenlere uzanan minikler, çevre dersini görsel bir şölen havasında öğrendi. Teknolojik olanakları yeterli olmayan bir okulda okumalarına rağmen, derslerini uygulamalı görme olanağı bulan öğrenciler şanslı olduklarını söyledi.

  GAZİPAŞA

  Atık suya kesin çözüm

  Kısa adı MATAB-TAGAŞ olan Manavgat Turizm Altyapı Birliği tarafından yaptırılan Titreyengöl Atıksu Arıtma Tesisleri derin deniz deşarjının Aralık sonu hizmete gireceği bildirildi. Lidya Yapı İnşaat tarafından yapılan inşaat 712 milyar liraya ihale edilmişti.

  Karadan 540 metre, deniz altından ise bin 836 metrelik borularla denize deşarjı sağlanacak atıksu tesisi inşaatının eylül ayı içinde bitirilmesi gerekiyordu. Ancak çeşitli nedenlerle bitirilemeyen inşaatın hızlı bir çalışma sonucu bu ayın sonunda teslim edileceği bildirildi.

  FİNİKE

  Oduna zam

  Finİke'nin Hasyurt Beldesi'nde sera odunlarının fiyatı astronomik rakamlara ulaştı. Geçen yıl sterini 12 milyon liraya satın alan seracılar, havaların soğumasıyla birlikte odun fiyatlarında da yüzde 100'lük bir artışla karşılaştı. Odunun sterine 25 milyon lira istendiğini belirten seracılar, bu fiyatı karşılayamadıkları gerekçesiyle fuil-oil ve tüp gibi yöntemleri tercih ettiklerini söyledi.

  BUCAK

  Ramazan yardımı

  BURDUR'un Bucak ilçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu tarafından yardıma muhtaç ailelere yiyecek yardımı yapıldı. Kaymakam Mestan Deniz, yardımların periyodik olarak sürdüreleceğini belirterek, ‘‘700 aileye 5 milyar lira değerinde yiyecek yardımı yapıldı. Şu an ilçeye bağlı köylerdeki yardımıa muhtaç aileler de tespit ediliyor. Önümüzdeki günlerde buralarda da dağıtım başlayacak ’’ dedi. Fon tarafından yapılan yardım paketlerinde toz şeker, pirinç, fasülye, makarna, çay, yağ ve sabun bulunuyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı