Gündem Haberleri

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  10.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KORKUTELİ

  Taşımalıda sancı

  Korkuteli'de taşımalı sistemden yararlanan öğrencilerin öğle yemeklerini okul bahçesinde yemesi, veliler tarafından tepkiyle karşılandı. Taşımalı sistemden Yazır İlköğretim Okulu'nda 150'nin üzerinde öğrencinin yararlandığını belirten veliler, ‘‘Öğrencilerimiz kilometrelerce uzaklıktaki köylerden gelerek soğuk kış günlerinde beslenmelerini okul duvarlarında ve tahta parçalarının üzerinde yiyor’’ diyerek tepki gösterdi.

  GAZİPAŞA

  Miniklerin sevgisi

  Büyükler hayvan haklarını tartışırken, minikler bu sorunu çoktan aştı. Dünya üzerinde pekçok ülke insanı birbirine düşmanlık beslerken, pekçok çocuk, yaşlı, kadın savaşlarda hayatını kaybederken, birbirinden pek hoşlanmadığı bilinen kedi ve köpek aynı sepette kardeşçe uyuyor.

  EN BÜYÜK KEYİF

  Yaşları birbirine yakın bir kedi, bir av köpeği ve bir de kangal yavrusu en yakın arkadaşları Ayşe'nin yanından hiç ayrılmıyor. Gazipaşa'da yaşayan minik Ayşe, en büyük keyfinin onlarla oynamak olduğunu söyledi.

  FİNİKE

  İnsan hakları

  Finike Kaymakamı Abdulkadir Demir başkanlığında toplanan ilçe yöneticileri, Finike'de İnsan Hakları İlçe Kurulu oluşturulması için görüş birliğine vardı. Kaymakam Abdulkadir Demir, düzenlenen toplantıyla ilçe yöneticilerine kurulun çalışma şekli ve ilgili yönetmelikler hakkında bilgi verdi.Kurulun panel, konferans ve yarışmalar düzenleyeceğini ifade edildi.

  KAŞ

  Zabıta denetimde

  Kaş Belediyesi zabıta ekipleri, sağlık görevlileriyle birlikte esnaf ve işyerlerini denetledi. Zabıta Müdürü Mustafa Atılgan, otogar başta olmak üzere turistik ilçede faaliyet gösteren 100'ün üzerinde esnafı denetlediklerini söyledi. Atılgan, ‘‘İnsan sağlığına zarar verecek her türlü gıda maddesine el konulduğunu, bazı esnafa para bazılarına da uyarı cezası verdik. Turizm sezonunun bitmiş olması denetimlerin sürmeyeceği anlamına gelmez’’ dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı