Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  07 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 07 Aralık 2000 - 00:01

  KORKUTELİ

  Hastanede su sevinci

  Korkuteli Devlet Hastanesi bahçesinde yapılan sondajla 92 metre derinlikte su bulundu. Hastane içinde yaz aylarıda su sıkıntısı olduğunu gören bir hayırseverin girişimiyle sondaj işlemlerine başlandı. Suyun bulunmasıyla sıkıntıların giderileceğini belirten Korkuteli Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Hasan Karataş, suyun saniyede 10 metreküpü bulduğunu söyledi.

  İsminin gizli tutulmasını isteyen hayırseverin yaptığı sondajla büyük bir problemin çözüldüğünü belirten Karataş, ‘‘400 yataklı bölge hastanesi için de böyle bir yardımlaşma yapılabilir’’ dedi.

  GAZİPAŞA

  Kitaplarını tanıttı

  Gazipaşa İstiklal İlköğretim Okulu öğretmenlerinden M. Çetin Köyoğlu, İstanbul Tüyap Sergi Sarayı'nda kitaplarını imzaladı. 19'uncu kitap fuarına katılan Köyoğlu, ‘‘Yazar Olmak İsteyen Çocuk’’ ve ‘‘Kralın Doğum Günü’’ isimli kitaplarını tanıttı.

  İMZA GÜNÜ

  Yeni çıkaracağı kitapların hazırlığı içinde olduğunu söyleyen öğretmen-yazar, ‘‘Bugüne kadar çıkartmış olduğum kitaplara gösterilen ilgiden son derece memnunum’’ dedi. Köyoğlu, Alanya ve Gazipaşa'da da imza günlerine katıldı.

  KALE

  Alışveriş merkezi

  Kale'ye DEYAŞ adıyla büyük bir alışveriş merkezi kuruluyor. Kale-Finike yolu üzerinde yapımı devam eden alışveriş merkezi Demre Yatırım Anonim Şirketi adıyla faaliyet gösterecek. Merkez 3 bin metrekare kapalı alanda hizmet verecek. Özellikle gıda ve tüketim malları konusunda faaliyet gösterecek şirketin sorumlularından Tahsin Coşkun, ‘‘Yaklaşık 3 ay içinde hizmete gireceğiz’’ dedi.

  ŞUHUT

  Muhtarlara ders

  Afyon'un Şuhut İlçesi'nde düzenlenen toplantıyla köy muhtarlarına Bağ-Kur konusunda bilgi verildi. Toplantıya Afyon Bağ-Kur İl Müdürlüğü'nden görevliler katıldı.

  Yetkililer, çiftçi Bağ-Kur sigortalılarının basamak yükseltme hakları konusunda muhtarları bilgilendirdi. Uzmanlar tarafından verilen bilgilerin, muhtarlar tarafından köylerinde yaşayan kişilere aktarılacağı açıklandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı