Gündem Haberleri

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  29.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  GAZİPAŞA

  Selinus'a ilk kazma

  Gazipaşa Selinus Kalesi'nin çevre düzenleme çalışmaları başladı. Selinus Kalesi'nin daha rahat gezilebilmesi için yeni yol açma çalışmalalarına da başlandığını belirten ilgililer, ‘‘Bu çalışmalar 15 Ekim'de tamamlanacak’’ dedi.

  İHALE TAMAM

  Selinus Kalesi'nin yol ve ışıklandırma projesinin Kültür Bakanlığı tarafından 9 milyara ihale edildiğini söyleyen ilgililer, ‘‘İhaleyi Durak İnşaat firması aldı. Firma da 11 kişilik bir ekip oluşturarak işe koyuldu’’ dedi.

  BURDUR

  Yaşlılar ve çocuklar

  BURDUR Yetiştirme Yurdu'nun bahçesi önceki gün iki kuşağı bir arada ağırladı. Belediyeye bağlı Berberoğlu Huzurevi'nde kalan 48 yaşlı ile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Askeriye Çocuk Yuvası'nda kalan 44 kimsesiz çocuk öğle yemeğinde bir araya gelerek mangal keyfi yaşadı.

  Geleneksel hale getirdikleri mangal partisini iki kuşağı kaynaştırmak amacıyla düzenlediklerini belirten Belediye Başkanı Necdet İlgün, ‘‘Uygulamayla hem yaşlılarımız çocuk sevgisini yaşıyor, hem de çocuklarımız aile ortamına kavuşuyor. Tabii ki bu bizi de çok mutlu ediyor’’ dedi.

  AFYON

  Yumurtada şok düşüş

  Afyon'un Şuhut İlçesi'nde yumurtanın toptan fiyatında şok düşüş yaşandı. Geçen hafta 47 bin liradan satılan yumurtanın fiyatı bu hafta 10 bin lira düşerek 37 bin liradan satışa sunuldu.

  Yumurta fiyatında görülen şok düşüş üreticileri endişelendirirken, market ve bakkallardaki satış fiyatının 40 bin lira olduğu bildirildi. İlçede yumurta fiyatı bu yıl 50 bin liraya kadar yükselmişti.

  EĞİRDİR

  İstimlak başladı

  Isparta-Eğirdir arasında devam eden çift şeritli yolun şehiriçinden geçecek bölümünde istimlak çalışmaları başladı. Karayolları ve İstimlak Komisyonu üyeleri tarafından Eğirdir'in İmaret, Yeni Menderes, Sanayi ve Konne mahallelerinde yapılan çalışmalarda yer tespiti ve değerlendirmeler incelendi. Eğirdir Belediye Başkanı Tacettin Gencay, mevcut yolun genişletilmesi için yapılacak çalışmaların Eğirdir'in altyapısına zarar vermemesi için gereken özenin gösterileceğini söyledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı