Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  21.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BURDUR

  Kızlar bandosu

  Türkiye'nin birçok ilinde türban tartışması sürerken Bucak İmam Hatip Lisesi'nin kız öğrencileri bir bando takımı kurdu. Geçen yıl içinde okul yöneticileri tarafından kurulan bando takımının enstrümanları emekli Tugay Komutanı Ali Rıza Selmanpakoğlu tarafından alınarak okula hediye edildi.

  Selmanpakoğlu, ‘‘Veliler ve subay arkadaşlarımızla para topladık ve bando enstrümanlarını alıp okula hediye ettik.’’

  SERİK

  Aspendos'un kralı

  Belkıs Belediyesi tarafından zabıta olarak işe alınan cüce Musa Demir, Aspendos'un güvenliğini sağlıyor. Belkıs Belediye Başkanı Remzi Yıldız'ın kendisine büyük destek verdiğini anlatan Demir, ‘‘Başkanım bana bir de evlendirme sözü vermişti. Şimdi bir mesleğim var. Bir de kendime uygun bir kız bulursam dünyanın en mutlu insanı ben olacağım’’ şeklinde konuştu.

  N. Kemal

  KILINÇ /DHA

  ISPARTA

  Yeni düzenleme

  Isparta Belediyesi Halife Sultan Mezarlığı'nda düzenleme çalışmalarına başladı. Daha önce Isparta Asri Mezarlığı'nda çalışmalarını tamamlayan belediye ekipleri, Halife Sultan Mezarlığı'nda öncelikle boş alanlarda düzenleme yaptı. Bu alanlara yeni yollar açan belediye yetkilileri, açılan yolların kenarına bordür taşı döşedi.

  KEMER

  Emekli çevreci

  Kemer'in Beldibi Beldesi'nde yaşayan Nazım Dinçer şimdi de Konyaaltı Belediyesi'ndeki bordür taşı boyama çalışmalarına destek veriyor. Bugüne kadar pekçok çevreci girişime destek veren 70 yaşındaki emekli albay Dinçer, ‘‘Çevre için herşeyi yaparım. Hizmette sınır tanımıyorum’’ dedi.Dinçer, Konyaaltı Belediyesi'nden gelen teklife sıcak bakarak buradaki çalışmalara gönüllü olarak katıldı. Nazım Dinçer, şimdi de Konyaaltı Kemer karayolundaki yol ve kavşağın bordür taşlarını boyuyor.

  Oktay KOLTAN /DHA

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı