Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  09 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 09 Eylül 2000 - 00:01

  ALANYA

  Romantik deve

  ALANYALI İbrahim Aydın, 10 yıl önce turist gezdirmek amacıyla aldığı devenin deniz görmediği zaman yemek-içmekten kesildiğini söyledi. Murtaza isimli devenin emekliye ayrıldıktan sonra hırçınlaştığını söyleyen Aydın, ‘‘Devemde büyük bir deniz tutkusu var. Denizi görmeden sakinleşmiyor’’ dedi.

  Belediyenin sahillerde develerin çalışmasını yasaklamasından sonra işi bırakmak zorunda kaldığını belirten Aydın, ‘‘Murtaza işe çıkmayınca hırçınlaşmaya başladı’’ dedi.

  ISPARTA

  Hasat bayramı

  ISPARTA Tarım İl Müdürlüğü, Ziraat Fakültesi işbirliği ile bu yıl hasat sezonu düzenlenecek bir törenle başlayacak. Gelendost'ta 17 Eylül'de düzenlenecek ‘‘Hasat Bayramı’’nda elma toplama, ambalaj ve depolamanın ayrıntıları anlatılacak. Tarım İl Müdürü Bitki Koruma Şubesi Müdürü Suat Uçman İlçe ve köylerde geçen yıl 509 bin ton elma üretildiğini söyledi.

  KORKUTELİ

  Kaldırım işgali

  Antalya'nın Korkuteli İlçesi'nde cadde üzerinde bulunan esnafların kaldırımları işgal etmesi vatandaşın tepkisine neden oldu. Zabıtanın kaldırımları işgal eden esnafı uyardığını, ancak esnafın bu konuda duyarsız davrandığını belirten vatandaşlar, ‘‘Yakında yürüyecek yer bulamayacağız’’ diye yakındı. Belediye Başkanı Adnan Uğurlu da, ‘‘Önlem alacağız’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı