Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  31.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 31.05.2000 - 00:01

  BELEK

  Yemek festivali

  Belek Aldiana Hotel tarafından bir günlük yemek festivali düzenlendi. Festivalde Türk yemekleri, yaş sebze ve meyve türleri sergilenirken, içki olarak da Tür rakısı ve şarapları ikram edildi. Hazırlanan çiğköfte ise turistler tarafından kapışıldı.

  İYİ MUTFAK, İYİ ÜRÜN

  Amaçlarının Türk yemeklerini tanıtmak olduğunu söyleyen Hotel Genel Müdürü Martin Schwank, ‘‘Almanya'da her yıl böyle yemek festivalleri düzenleniyor. Bundan esinlenerek yola çıktık. Sloganımız da, iyi ürün, iyi mutfak’’ diye konuştu.

  Alanya

  Eczanelere yeni ışık

  ALANYA'da nöbetçi eczane panolarında ambulans ışığı uygulaması başlatıldı. Uygulamanın vatandaşların nöbetçi eczaneleri daha kolay bulmalarını sağlamak için başlatıldığını söyleyen Alanya Eczacılar Odası Başkanı Serdar Noyan, ‘‘Bu ışık eczanenin panosunda sürekli yanık duracak ve uzaktan bile farkedilecek’’ dedi.

  BURDUR

  Kimsesizlere oyun

  AÜ Burdur Veteriner Fakültesi öğrencileri tiyatro oyununu kimsesiz çocuklar yararına sahneledi. Burdur Merkez Yetiştirme Yurdu Koruma ve Yaşatma Derneği yararına Atatürk Kültür Merkezi'nde sahne alan üniversiteli tiyatrocular ‘‘Gelincik’’ adlı oyunu sergiledi.

  Dekan Prof. Dr. Bülent Mutluer, öğrencilerin 3 yıldır başarılı eserler sahnelediklerini belirterek, ‘‘Amacımız Burdur'da eksik olan bir sanat dalını kültürümüze kazandırmak. Elde edeceğimiz gelirleri de kimsesiz çocuklara aktaracağız’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı