Gündem Haberleri

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  30.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MANAVGAT

  Kolej bandosu

  ÖZEL Manavgat Koleji Beden Eğitimi Bölümü Başkanı Gonca Dilik, yıl başından bu yana düzenli bir bando kurma çalışmasını sonunda gerçekleştirdi. Kolej Bandosu son törenlerde gerek kıyafet gerekse düzenli ritmiyle beğeni kazandı.

  ASKERİ DİSİPLİN

  Askeri bir disiplin içerisinde yetiştirilen ve geliştirilen bando, tüm lise ve dengi okullar arasında en beğenileni oldu. Okul Müdürü Okan Dilik, bandonun başarısının düzenli ve disiplinli çalışmadan kaynaklandığını söyledi.

  SANDIKLI

  Yeni okulun temeli atıldı

  Taşımalı eğitimin yükünü azaltmak amacıyla Sandıklı'ya yatılı bölge ilköğretim okulu yapılacak. Hisar Mahallesi'nde toplu konut alanı bitişiğinde yapılacak olan 480 yatak kapasiteli okulun temelinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından haziran ayı içinde atılacağı öğrenildi. Bu arada, Yaşarlar firması tarafından yapılması kararlaştırılan İstasyon Mahallesi'ndeki 2 katlı 12 derslikli okulun temeli de atıldı.

  GAZİPAŞA

  Minik tiyatrocular

  GAZİPAŞA Kemal Akça İlköğretim Okulu Ana Sınıfı öğrencileri, hazırladıkları bir oyundaki performansları ile profesyonellere taş çıkarttı. Nasrettin Hoca, Kül Kedisi ve Afacanlar adlı oyunları Belediye Kültür Salonu'nda sergileyen minik tiyatrocular ayakta alkışlandı.

  Okuduğu şiirler ve seslendirdikleri şarkılarla büyük beğeni toplayan minikler, gösterilerinden sonra Belediye Başkanı Bekir Atkyol tarafından da tek tek kutlandı, Başkan Akyol, ‘‘Bu tür gösterilere her zaman kapımız açık. Kim istiyorsa gelsin becerilerini sergilesin’’ dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı