Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  29 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 29 Mayıs 2000 - 00:01

  SİDE

  SİDE'de faaliyet gösteren kuyumcular internet atağı başlattı. Kuyumcular Derneği Başkanı Ali Özdemir, Side kuyumcuları olarak İnternet'te bir sayfa açtırmakla tanıtım atağı başlatılacağını söyledi.

  İNTERNET ŞART

  Başkan Özdemir, ‘‘Web sayfaları birçok tanıtım gücünden üstündür. Bu yüzden internete girmemiz şart. Üyelerimiz bu sayfalara kartvizit, adres, telefon ve sattıkları malın niteliklerini yazdırabilecekler’’ dedi.

  n GAZİPAŞA

  Kooperatif istiyoruz

  GAZİPAŞALI çilek üreticileri ürünlerini daha kolay pazarlayabilmek için kooperatifleşmek istediklerini söylediler. Gazipaşa Çiftçiler Derneği Başkanı Abit Ersoy, ‘‘İlçede çilek ekim alanları her geçen yıl artıyor. Bu yüzden kooperatifleşme kararı aldık. Şimdiden ilçe dışına mal sevkiyatına başladık’’ dedi.

  ALANYA

  İtfaiye boş durmuyor

  ALANYA İtfaiye Müdürlüğü personeli bir an bile boş durmuyor. Yangın olmadığı günlerde ağaç diken, baca temizliğine çıkan 36 personel, bunlardan arta kalan zamanlarında da tam techizat eğitime çıkıyor,

  İtfaiye Müdürü Mehmet Oral, ‘‘Hareketli, dinç ve usta bir ekip olmak zorundayız. Bir felaket olacakmış gibi her an tetikte bekliyoruz. Eğitim çalışmalarında verilen dersler ise daha çok can kaybını önlemeye yönelik’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı