Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  19.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 19.05.2000 - 00:01

  ALANYA

  Fotoğraf sergisi

  Alanya Belediyesi'nin desteği ile Mimarlar Odası Alanya Temsilciliği ve ÇEKÜL Vakfı ‘‘Tophane-Alanya 2000’’ adlı okullararası fotoğraf yarışması düzenledi. Yarışma sonunda dereceye giren fotoğraflar ise Alanya Belediyesi'nde düzenlenen sergide vatandaşların beğenisine sunuldu.

  Yarışmada birinciliği Bihter Uysal alırken, ikinciliği Ezgi Toksoy, üçüncülüğü de Feriha Arısoy kazandı. Dereceye giren öğrencilere ödülleri Belediye Sarayı Düğün Salonu'nda düzenlenen törende verilirken, jüri üyeliğini ilçede görevli resim öğretmenleri yaptı.

  GAZİPAŞA

  Salatalık üretimi

  Gazipaşa'da salatalık üretimi katladı. Toptancı haline günlük 15-20 ton olan salatalık girişi mayısın ilk haftasında 500 tona ulaştı. Üreticiler, ‘‘Üretim artınca fiyatlar da düştü. Düne kadar toptan kilosunu 250-300 bin liraya verdiğimiz ürünümüzü 100 bin liraya pazarlıyoruz’’ dedi.

  KUMLUCA

  Minik polisler

  KUMLUCA İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından fahri müfettiş şeçilen minik öğrencilere sertifikaları verildi. Atatürk, Cumhuriyet ve Mimar Sinan ilköğretim okulu öğrencilerinden oluşturulan dörder kişilik gruplar resmi kıyfafetlerle göreve başladı.

  Kumluca Emniyet Müdürü Süleyman Bozoğlu, ‘‘Amacımız polis, halk ilişkilerini geliştirmek. Öğrencilerimiz bu konuda köprü görevi yapacak. Yıl sonuna kadar bizlere yardımcı olacak arkadaşların kazalara 'dur' diyeceğine inanıyoruz’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı