Gündem Haberleri

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  11.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KALE

  Katmer şöleni

  Kale'nin Belören Köyü'nde Belören Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği ile Köy Muhtarlığı'nın ortaklaşa düzenlediği ‘‘Katmer Şöleni’’ coşkulu geçti. 150 çuval un kullanılarak yapılan katmerlerin şölene katılanlara dağıtıldığı şenlikte Dirmil Folklor Grubu da gösteri yaptı. Etkinlikte ortaya konan koçu 1 milyar 800 milyon liraya satın alan Kale İl Genel Meclisi Üyesi Osman Cengiz de, şölen ağası seçildi.

  Şenliğe kalabalık vatandaş kitlesinin yanında Kale Kaymakamı Veysel Yurdakul, Belediye Başkanı Adnan Genç, Beymelek Belediye Başkanı Osman Güngör katıldı. Ahmet ACAR

  SİDE

  Çöp sorunu

  Side Belediyesi'nin çöp toplama işindeki aksamalar vatandaşın tepkisine neden oldu. Vatandaşın şikayetlerine rağmen kaldırılmayan çöpler turistler tarafından da yadırganıyor. Side'de böyle bir manzarının yaşanması vatandaşları üzerken, tam Side Enformasyon Bürosu'nun karşısındaki çöp kutuları dolduğu çirkin bir manzara oluşturuyor.

  GAZİPAŞA

  Çocuklar sevindi

  GAZİPAŞA'da kaldırılan Belediye Hayvanat Bahçesi'nin yerine çocuk parkı yapıldı. Hayvanat Bahçesi'ndeki hayvanların meraklı vatandaşlara emanet verilmesiyle boşaltılan alan, çocuklar için bir oyun cennetine dönüştü.

  İLGİ ÇEKMEDİ

  Gazipaşa Hayvanat Bahçesi, hayvanların bakımının külfetli olduğu ve halkın ilgisini çekmediği gerekçesiyle geçtiğimiz günlerde belediye ekiplerince boşaltılmıştı.

  M. Ali UYSAL /GAZİPAŞA/DHA

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı