Gündem Haberleri

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  10.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  EĞİRDİR

  Kabin çöplüğü

  TÜRK Telekom Müdürlüğü Side Depoları tahrip edilmiş telefon kabinleriyle doldu. Duyarsız vatandaşların hor kullandıkları ve zarar verdikleri telefon kabinleri Side deposunda etrafa atılı şekilde bekliyor. Yetkililer her yıl milyarlarca lira zarara neden olan telefon, kabin, tel ve kablo tahribine çözüm bulamazken, vatandaşları daha duyarlı olmaya davet ediyor.

  GAZİPAŞA

  Yerçileği ucuzladı

  GAZİPAŞA'da havaların ısınmasıyla birlikte yerçileği fiyatları 1 milyon liradan 250 bin liraya düştü. İlçe Tarım Müdürü Hasan Aslan, ‘‘Çilek bakımı kolay bir ürün. Masrafı az ve don riski de yok. Bu unsurlar tabii ki fiyatlara da yansıyor’’dedi.

  NET KAR 1 MİLYAR

  Aslan, iyi bakılan yerçileği seralarının dönümünden net bir milyar kar sağlanabildiğini de belirterek, ‘‘İlçe genelinde 2 bin 500 dönüm alanda üretim yapıyor. Önümüzdeki yıllarda bu alan ikiye katlanabilir’’ diye konuştu.

  M. Ali UYSAL /DHA

  SERİK

  Merkez Mahallesi Muhtarı Mehmet Kiremitçi 1993’te inşaatına başlanan endüstri meslek lisesinin bitirilmesini istedi. Şu ana kadar yarısının tamamamlanabildiğini söyleyen Kirmetçi, ‘‘Eğer bakanlık yapmayacaksa bunu açıklasın. Biz kendi okulumuz kendimiz yaparız’’ dedi.

  İnşaatın bir süredir ahır olarak kullanıldığını belirten Kiremitçi, ‘‘Devletimiz okul inşaatını tamamlamadığı her yıl zarar ediyor. 100 milyar liraya bitecek okul şimdi 1 trilyona bitecek. Boşa gidecek bu kadar paraya yazik değil mi’’ diye sordu.

  Kemal KILINÇ / DHA

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı