Gündem Haberleri

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  09.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BUCAK

  Telsizciler terledi

  ULAŞTIRMA Bakanlığı Mersin Bölge Müdürlüğü'nün Isparta'da gerçekleştirdiği Amatör Telbizcilik sınavına 86 aday girdi. Üç bölümden oluşan sınavda 75 soru soruldu. Yazılı sınavdan sonra A sınıfı amatör telsizci belgesi almak isteyen adaylar Mors alfabesi sınavına katıldı.

  ÖNEM KAZANDI

  Sınav hakkında bilgi veren Mersin Telsiz Bölge Müdürü Reşat Yılmaz, ‘‘Birkaç yıl öncesine kadar telsizcilik tamamen hobiyken şu günlerde önem kazanmaya başladı. Depremden sonra amatör telsizciler sesli ulaşım bağlantısı ile büyük görevler üstlendi’’ dedi. Halim AKÇA

  MANAVGAT

  Öğretmenevi hizmete girdi

  MANAVGAT Öğretmenevi açıldı. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan temin edilen 4 milyar liralık ödenekle ırmak kenarında faaliyet gösteren Mavisu isimli pansiyonun kiralanarak öğretmenevine dönüştürüldüğünü söyleyen Müdür Abdullah Yıldırım, ‘‘Misafirlerden elde edilecek gelirle buranın kira ve diğer masraflar çıkarmayı düşünüyoruz’’ dedi.

  GAZİPAŞA

  Muz piyasası üçe katladı

  GAZİPAŞA'da ithalatın zorlaştırılmasının ardından muz piyasası üçe katladı. Yeşili tarlada 250 bin liradan satılan muzlar, 750 bin liradan alıcı buluyor. Olgun muz ise bu sezon ilk kez tavan yaparak 1 milyon liraya kapanın elinde kalıyor.

  KISITLAMA

  Antalya Muz-Der üyesi ve Çiftçiler Derneği Başkanı Abit Ersoy, muzda ithalat kısıtlaması uygulamasına devam edilmesini istedi.

  M. Ali UYSAL/DHA

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı