Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  03 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 03 Mayıs 2000 - 00:01

  KORKUTELİ

  Tiyatro coşkusu

  ANKARA Komedi Tiyatrosu Başkent Sahnesi oyuncuları Gazipaşa ilköğretim okulu öğrencilerine ‘‘Biz Atatürküz’’ adlı oyunu sergiledi. Kültür Bakanlığı desteğiyle turneye çıkane ekibin Gazipaşa Kültür Salonu'ndaki tek perdelik oyunu 6 seans olarak oynandı.

  BÜYÜK ALKIŞ ALDI

  3 bin öğrencinin 500 biner lira ödeyerek izlediği oyun çok beğenildi. Atatürk'ün kimliğini, Kurtuluş Savaşı, Cumhuriyet idaresi ve devrimlerinin anlatıldığı oyun öğrencilerinin coşkulu alkışlarıyla sık sık kesildi.

  M. Ali UYSAL /DHA

  BAYAT

  Bilgisayar atağımız

  AFYON'un Bayat ilçesinde ‘‘Bilgisayarsız resmi daire kalmasın’’ kampanyası başlatıldı. Kaymakam Bahri Tiryaki'nin destek verdiği kampanya kapsamında ilk olarak İl Özel İdare, Yazı İşleri, Vakıf ve Kilim müdürlüklerine bilgisayar alındı.Kaymakam Tiryaki, ‘‘kampanyamız devam edecektir’’ dedi.

  ALANYA

  İzcilerin günü

  SERİKLİ izci grupları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlen gecede izleyenleri büyüledi. Serik Atatürk Meydanı'nda gerçekleştirilen gecedeki gösterileri Kaymakam Mehmet Baygül, Belediye Başkanı Mehmet Habalı ile çok sayıda vatandaş izledi.

  Özellikle izcilikle ilgili parodi ve skeçlerin sunulduğu gecede, şiirler okundu, folklor gösterileri yapıldı. Yukarı Kocayatak izci grubu da Nasrettin Hoca'yı canlandırdı.

  N. Kemal KILINÇ

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı