Ege Haberleri

EGE

  Bölgeci olalım

  Hürriyet Haber
  05 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 05 Mayıs 2000 - 00:01

  Bakioğlu’dan işadamlarına:

  BAKİOĞLU Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Bakioğlu, İzmirli siyasileri sert bir dille eleştirdi, ‘‘24 milletvekili içinde işe yarayanların sayısı ikiyi geçmiyor. Diğerleri kendi keyfinde, kentimizi Ankara'da savunacak yok. İzmir tek başına’’ dedi.

  EGE Genç İşadamları Derneği'nin Konak Mercure Oteli'nde düzenlediği Çarşamba Toplantısı'na konuk olan Bakioğlu, İzmir'in ekonomiye katkısının sadece yüzde 8'inin geri döndüğünü belirterek, ‘‘Vergimin nereye kullanıldığını bilmek istiyorum’’ dedi. Bakioğlu, şöyle konuştu:

  ‘‘İZMİR, giderek ülkenin üçüncü büyük kenti olmaktan uzaklaşıyor. Ama siyasilerimiz bizi desteklemediği, biz de karşı çıkmadığımız sürece, daha çok ağlarız. Duayenlerimiz kenti değil, kendilerini kalkındırmayı düşünmüş, Ankara'ya 10 verip bir almaya boyun eğmişler. Denizli, Gaziantep, Bursa ve Isparta'dan tek eksiğimiz siyasi adamlarımızın nitelikleridir. Onların siyasileri kendi bölgelerine kaynak aktarırken, bizimkiler karşıdan bakıyor.’’

  GENÇ işadamlarına kente sahip çıkmalarını öğütleyen Bakioğlu, ‘‘Bunu boş konuşarak değil, çok dinleyip az konuşarak yapacaksınız. Ayrıca iş bağlantılarında önceliği kendi il ve bölgenizdeki firmalara verin. Başkaları kazanacağına bölgeniz ve kentiniz kazansın. Bu aşamada bölgeci olmak şart. Ankara vermezse, biz kendi içimizde çözeriz. Ancak daima verici olmalısınız. Aksi taktirde kaybeden siz olursunuz’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı